Riga Cup 2014 age group U-11


 

U-11 BORN AFTER 1/1/2003 ON 28.02-01.03.2014

Group A

 aaaaaa    Team    1    2    3    4    5    6    Points    Goals    Place
1    JFC Skonto    a 0 : 5

0
3 : 2

3
1 : 2

0
1 : 5

0
5 : 3

3
 6 10 – 17   III
2    Hammarby IF 5 : 0

3
   imagea 3 : 23 5 : 1

3
 5 : 0

3
3 : 2

3
15   21 – 5  I
3    FS Metta/Riga  2 : 3

0
2 : 30    FS_METTA_logoa 2 : 2

1
0 : 2

0
6 : 1

3
 12 – 11  V
4    Harju JK  2 : 1

3
1 : 5

0
2 : 2

1
   a 3 : 4

0
0 : 1

0
 4 8 – 13   VI
5    Dinamo Rīga 5 : 1

3
 0 : 5

0
2 : 0

3
4 : 3

3
   Dinamo Rigaa 2 : 3

0
9  13 – 12  II
6    Tukums 2000 3 : 5

0
2 : 3

0
1 : 6

0
1 : 0

3
3 : 2

3
   a 6 10 – 16   IV

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Group B

aaaaaa Team 1 2 3 4 5 6    Points    Goals    Place
1 Zenit    zenit_short4a 6 : 1

3
3 : 2

3
2 : 0

3
9 : 0

3
1 : 2

0
12  21 – 5   II
2 Super Nova 1 : 6

0
   Super Nova45a 3 : 31 8 : 0

3
0 : 1

0
0 : 1

0
 4  12 – 11  V
3 FC Nomme United 2 : 3

0
3 : 31    NommeUnitedLogo45a 5 : 0

3
0 : 0

1
1 : 3

0
 5 11 – 9   IV
4 Rēzeknes BJSS 0 : 2

0
0 : 8

0
0 : 5

0
   Rezeknes_BJSS_logo 45a 0 : 1

0
0 : 8

0
 0 0 – 24   VI
5 MRJK 0 : 9

0
1 : 0
3
0 : 0

1
1 : 0

3
   MartinReimLogo_45a 0 : 0

1
2 – 9   III
6 Šitika FS 2 : 1

3
1 : 0
3
3 : 1

3
8 : 0

3
0 : 0

1
    sitikafsa  13  14 – 2  I

 

Skonto hall

Emīļa Melngaiļa iela 1a, Rīga

Friday 28.02.2014.

Time of game: 1 x 35 min.

Field 1. Group A

Nr.    Time    Group    Team aaa    Team
1.   09:30 A    Tukums 2000   3  –  5    JFC Skonto
2.   10:15 A    Dinamo Rīga   0  –  5    Hammarby IF
3.   11:00 A    Harju JK   2  –  2    FS Metta Rīga
4.   11:45 A    Hammarby IF   3  –  2    Tukums 2000
5.   12:30 A    JFC Skonto   5  –  3    FS Metta Rīga
6.   13:15 A    Dinamo Rīga   3  –  4    Harju JK
7.   14:00 A    Tukums 2000   1  –  6    FS Metta/Rīga
8.   14:45 A    Hammarby IF   5  –  1    Harju JK
9.   15:30 A    JFC Skonto   1  –  5    Dinamo Rīga
10.   16:15 A    Harju JK   0  –  1    Tukums 2000
11.   17:00 A    FS Metta Rīga   0  –  2    Dinamo Rīga
12.   17:45 A    Hammarby IF   5  –  0    JFC Skonto

Field 2. Group B

Nr.    Time    Group    Team aaa    Team
1.   09:30 B    Šitika FS   2  –  1    Zenit
2.   10:15 B    MRJK   1  –  0    Super Nova
3.   11:00 B    Rēzeknes BJSS   0  –  5    FC Nomme United
4.   11:45 B    Super Nova   0  –  1    Šitika FS
5.   12:30 B    Zenit   3  –  2    FC Nomme United
6.   13:15 B    MRJK   1  –  0    Rēzeknes BJSS
7.   14:00 B    Šitika FS   3  –  1    FC Nomme United
8.   14:45 B    Super Nova   8  –  0    Rēzeknes BJSS
9.   15:30 B    Zenit   9  –  0    MRJK
10.   16:15 B    Rēzeknes BJSS   0  –  8    Šitika FS
11.   17:00 B    FC Nomme United   0  –  0    MRJK
12.   17:45 B    Super Nova   1 –  6    Zenit

Saturday 28.02.2014.

Time of game: 1 x 35 min.

Field 1.

Nr.    Time    Game    Team aaa    Team
1.   11:00 A    Tukums 2000   3  –  2    Dinamo Rīga
2.   11:45 A    Harju JK   2  –  1    JFC Skonto
3.   12:30 A    FS Metta Rīga   2  –  3    Hammarby IF
4.   13:15   PL. 11-12 Harju JKA6   2  –  0 Rēzekne BJSSB6
5.   14:00   PLAY OFF JFC SkontoA3   1  –  1   FC Nomme UnitedB4
6.   14:45   PLAY OFF Hammarby IFA1   1  –  4 ZenitB2
7.   15:30   PL. 5 – 6 FC Nomme UnitedA3 – B4 WINNER   1  –  2 Tukums 2000B3 – A4 WINNER
8.   16:15   PL. 1 – 2 ZenitA1 – B2 WINNER   1  –  2 Šitika FSB1 – A2 WINNER
17:30 AWARDING CEREMONY

Field 2.

Nr.    Time    Game    Team aaa    Team
1.   11:00 B    Šitika FS   0  –  0    MRJK
2.   11:45 B    Rēzeknes BJSS   0  –  2    Zenit
3.   12:30 B    FC Nomme United   3  –  3    Super Nova
4.   13:15   PL. 9 -10 FS Metta RīgaA5   3  –  3

(1 – 2)
Super NovaB5
5.   14:00   PLAY OFF MRJKB3   0  –  3 Tukums 2000A4
6.   14:45   PLAY OFF Šitika FSB1   1  –  1 Dinamo RīgaA2
7.   15:30   PL. 8 – 7 JFC SkontoA3 – B4 LOSER   0  –  1 MRJKB3 – A4 LOSER
8.   16:15   PL. 3 – 4 Hammarby IFA1 – B2 LOSER   3  –  3

(3 : 4)
Dinamo RīgaB1 – A2 LOSER
17:30 AWARDING CEREMONY

Tournament table

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

1st

  Šitika FS

2nd

  Zenit

3rd

  Dinamo Rīga

4th

  Hammarby IF

5th

  Tukums 2000

6th

  Nomme United

7th

  JFC Skonto

8th

  MRJK

9th

  FS Metta Rīga

10th

  Super Nova

11th

  Harju JK

12th

  Rēzeknes BJSS