• JFK Olimps

    Official Partner

    JFK OLIMPS

  • Official Partner

    JAKO

    web site link

     

     

Riga Cup U-16

Written by admin on . Posted in History

BORN AFTER 01.01.1999

13th February – 15th February 2015

Raffle


Group A

Team

1

2

3

4

Points

GS – GL

Place

Estonia

Nomme United

NommeUnitedLogo 45

 1 : 0

3

 1 : 0

3

 0 : 0

1

 7

1 – 0

 I

Sweden

Hammarby IF

 0 : 1

0

Hammarby-IF_small

 0 : 2

0

 1 : 2

0

0

1 – 5

IV

Belgium

Lommel United

0 : 1

0

 2 : 0

3

Lommel United 45

 1 : 0

3

 6

 3 -1

II

Latvia

SK Babīte

 0 : 0

1

 2 : 1

3

 0 : 1

0

SK Babite

 4

2 – 2

III

Group B

Team

1

2

3

4

Points

GS – GL

Place

Estonia

JK Tammeka

JK Tammeka 45

1 : 5

0

  0 : 3

0

 0 : 2

0

0

1 – 10

IV

Norway

Fredrikstad FK

 5 : 1

3

Fredrikstad Fotball Klubb

 0 : 2

0

 0 : 3

0

3

5 – 6

 III

Latvia

Skonto Academy

 3 : 0

3

 2 : 0

3

skonto-04-11-4-final

 1 : 0

3

 9

 6 – 0

I

Russia

СДЮСШОР Zenit

 2 : 0

3

 3 : 0

3

 0 : 1

0

emblema_zenita 45

 6

5 – 1

 II

 

 

Event schedule

Friday 13.02.2015.

Skonto Hall

Emīļa Melngaiļa 1a

9:00

Nomme United

1 – 0

Hammarby IF

YoutubeW

10:00

Lommel United

1 – 0

SK Babīte

YoutubeW

11:15

Opening ceremony

YoutubeW

12:00

JK Tammeka

1 – 5

Fredrikstad FK

YoutubeW

13:00

Skonto Academy

1 – 0

СДЮСШОР Zenit

YoutubeW

14:00

Nomme United

1 – 0

Lommel United

YoutubeW

15:00

Hammarby IF

1 – 2

SK Babīte

YoutubeW

16:00

JK Tammeka

0 – 3

Skonto Academy

YoutubeW

17:00

Fredrikstad FK

0 – 3

СДЮСШОР Zenit

YoutubeW

Saturday 14.02.2015.

Skonto Hall

Emīļa Melngaiļa 1a

9:00

JK Tammeka

0 – 2

СДЮСШОР Zenit

YoutubeW

10:00

Nomme United

0 – 0

SK Babīte

YoutubeW

11:00

Fredrikstad FK

0 – 2

Skonto Academy

YoutubeW

12:00

Hammarby IF

0 – 2

Lommel United

YoutubeW

Play-off

16:00

Game D

Hammarby IF (A4)

1 – 1

(3 – 1)

Fredrikstad FK (B3)

YoutubeW

17:00

Game C

SK Babīte (A3)

0 – 1

JK Tammeka (B4)

YoutubeW

18:00

Game B

Lommel United (A2)

0 – 1

Skonto Academy (B1)

YoutubeW

19:00

Game A

Nomme United (A1)

1 – 1

(3 – 1)

СДЮСШОР Zenit (B2)

YoutubeW

Sunday 15.02.2015.

Skonto Hall

Emīļa Melngaiļa 1a

9:00

7 – 8

SK Babīte

Game C Loser

0 – 3

Fredrikstad FK

Game D Loser

YoutubeW

10:00

5 – 6

 JK Tammeka

Game C Winner

2 – 2

(1 – 3)

Hammarby IF

Game D Winner

YoutubeW

11:00

3 – 4

СДЮСШОР Zenit

Game A Loser

6 – 0

Lommel United

Game B Loser

YoutubeW

12:00

1 – 2

Nomme United

Game A Winner

0 – 3

Skonto Academy

Game B Winner

YoutubeW

13:15

Awarding ceremony

YoutubeW

 

Tournament table

1st

Skonto Academy

2nd

Nomme United

3rd

СДЮСШОР Zenit

4th

Lommel United

5th

 Hammarby IF

6th

 JK Tammeka

7th

Fredrikstad FK

8th

SK Babīte

Your Stories

Check out new stories!

Written by You, posted by us.

FK FYLLINGSDALEN U-14
Holmen IF U-12
NJS U-14
CHERTANOVO RU or EN
FC Twente U-14

Publiskie iepirkumi

Publiskie iepirkumi 2015. gadam.

cart