Reglaments

§1 NOTEIKUMI

Riga Cup norit saskaņā ar Latvijas Futbola federācijas (LFF) noteikumiem.

§2 SPĒLES NOTEIKUMI

Kubam ir jābūt savas valsts nacionālās futbola asociācijas, kura ir FIFA atdzīta, biedram. Kā arī tiek atļautas komandas no valstīm, kur futbols ir skolu pārvaldībā, ja komanda ir skolu futbola asociācijas biedrs. Komandas tiek sadalītas grupās, kurās komandas spēlēs katra ar katru. Vietu, kuru komanda ieņems savā grupā noteiks iegūtie punkti. Par uzvaru komanda saņem 3 punktus, par neizšķirtu 1 punktu, par zaudējumu 0 punktus. Ja divas vai vairāk komandas iegūst vienādu punktu skaitu to ieņemtās vietas tiks izšķirtas sekojoši:

 1. Spēļu rezultāts starp komandām ar vienādu punktu skaitu;
 2. Vārtu starpība grupas spēlēm, kas spēlētas starp komandām ar vienādu punktu skaitu;
 3. Gūto vārtu skaits grupas spēlēs, kas spēlētas starp komandām ar vienādu punktu skaitu;
 4. Vārtu starpība visām grupas spēlēm;
 5. Gūto vārtu skaits visām grupas spēlēm;
 6. Dzelteno un sarkano kartiņu skaits;

Ja viss ir vienāds, tad komandas ieņem vienādas vietas.

§3 VECUMA GRUPAS

U-13  18.01.-20.01.2019.  (2006)
U-14  25.01.-27.01.2019.  (2005)
U-15  01.02.-03.02.2019.  (2004)
U-16  08.02.-10.02.2019.  (2003)
U-17  15.02.-17.02.2019.  (2002/2001)
U-12  22.02.-24.02.2019.  (2007)
U-11  02.03.-03.03.2019.  (2008)
U-10  02.03.-03.03.2019.  (2009)

§4 SPĒLES LAIKS

U12 – U17 – 2 x 25 min 11vs11

U11,U10 – 1 x 35 min 8vs8

§5 PĀRTRAUKUMI

Komandu dalībnieki nevar prasīt pārtraukumus.

§6 SPĒLĒTĀJU SKAITS UN REZERVES SPĒLĒTĀJI

Komanda nevar izmantot vairāk par 25 spēlētājiem vienā spēlē. Spēlētājs, kurš ir nomainīts, var atgriezties laukuma. Spēlētāju maiņas var tikt veiktas neapturot spēli. Vārtsarga maiņas gadījumā ir jāinformē tiesnesis un spēle tiks apturēta. Visas spēlētāju maiņas ir jāveic komandas tehniskās zonas ietvaros. Ja nav tehniskās zonas, tad spēlētāju maiņa ir jāveic pie laukuma vidus līnijas. Spēlētājam, kurš tiks nomainīts, ir jāpamet laukums, pirms maiņas spēlētājs var doties laukumā. Nepareizi izpildītas spēlētāju maiņas tiks sodītas ar dzelteno kartiņu. Ir atļauts izmantot spēlētāju no viena kluba dažādās kluba komandās, bet ne tajā paša vecuma grupā. Šādam spēlētājam jābūt visu komandu, par ko tas spēlēs, spēlētāju sarakstos. Spēlētājam ir arī jābūt klāt pie katras komandas, par ko tas spēlēs, dzimšanas datuma pārbaudes laikā. Maksimālais spēlētāju skaits uz spēlētāju saraksta ir 25.

§7 VECĀKI SPĒLĒTĀJI

Vecuma grupās U-12 līdz U-15 komanda var lūgt organizatoriem atļauju izmantot 2 vecākus spēlētājus, kuri ir dzimuši pēc vecuma grupas iepriekšējā gada 1.augusta. Vecuma grupās U-17 un U-16 komanda var lūgt organizatoriem atļauju izmantot 4 vecākus spēlētājus, kuri ir dzimuši pēc vecuma grupas iepriekšējā gada 1.janvāra. Organizatori patur iespēju neatļaut vecākus spēlētājus. Vecuma grupās U-10 un U-11 vecāki spēlētāji nav atļauti.

§8 DALĪBNIEKU SARAKSTS

Katrai komandai ir jāiesniedz dalībnieku saraksts pirms pirmās spēles turnīra administrācijai. Visiem spēlētājiem jāspēj apliecināt savu vecumu ar derīgu pasi. Atsevišķi spēlētāji var pievienoties vēlāk, tiem jābūt minētiem pirmajā iesniegtajā dalībnieku saraktā, un jāspēj apliecināt savu vecumu ar derīgu pasi pirms pirmās spēles, kurā tas piedalīsies. Komandas, kuras izmantos spēlētājus, kuri nav pierakstīti dalībnieku sarakstā tiks izslēgtas no turnīra.

§9 SVARĪGAS SPĒLES DETAĻAS

Spēles protokols Rakstiski aizpildīts spēles protokols ir jāiedod tiesnesim pirms katras spēles. Spēlētāju numuriem dalībnieku sarakstā un protokolā ir jāsakrīt. Visi spēlētāji, kas ir ierakstīti spēles protokolā, ir uzskatīti, ka ir piedalījušies spēlē. Spēlētāju spēles krekliem jābūt numurētiem un numuriem ir jāsakrīt ar spēles protokolu. Numuriem jābūt uz kreklu mugurpuses. Divi spēlētāji no vienas komandas nevar būt ar vienādiem numuriem. Ja tiesnesis nolemj, ka kādai no komandām jāmaina kreklu krāsa, jo tie ir pārāk līdzīgi, tos maina komanda, kas spēļu programmā ir ierakstīta kā otrā komanda jeb viesis. Pirms spēles  Komandai jābūt pie laukuma vismaz 15 minūtes pirms spēles sākuma. Komandas vadītājam jābūt drošam par to, ka visi spēlētāji ir atbilstoši apdrošināti. Visiem spēlētājiem ir jābūt kāju sargiem. Komanda ir atbildīga par tās līdzjutēju uzvedību. Bumbas Vecuma grupas U-14 līdz U-17 spēlē ar Nr.5 izmēra bumbām, vecuma grupas U-10 līdz U-13 spēlē ar Nr.4 izmēra bumbām.

§10 TIESNEŠI

Tiesneši ir Latvijas Futbola federācijas apstiprināti.

§11 TURNĪRA ŽŪRIJA

Turnīra žūrija sastāv no turnīra organizācijas biedriem. Žūrija izskata protestus un sodus.

§12 TURNĪRA ORGANIZĒTĀJS

Turnīru Riga Cup organizē Biedrība Junioru Futbola klubs “Olimps” un JFC “Skonto”. Turnīra organizatori patur tiesības izvēlēties turnīra dalībniekus.

§13 PROTESTI UN SODI

Komandas vadītājam ir jāsastāda protest rakstiskā formā, ja tāds ir radies. Protests ir jāiesniedz turnīra informācijā ne vēlāk kā 15 minūtes pēc spēles beigām. Līdz ar protestu ir jāsamaksā 150 EUR maksa. Protesta maksa tiks atgriezta, ja protests tiks apstiprināts. Tiesneša lēmumi saistībā ar spēli ir galēji. Protesti saistībā ar tiesneša pieņemtajiem lēmumiem spēles laikā tiks ignorēti. Ja spēlētājs saņem sarkano kartiņu un tiek noraidīts no laukuma, tas automātiski izlaiž nākošo spēli. Turnīra žūrija var lemt par šī spēlētāja izslēgšanu no turpmākām spēlēm. Dzeltenās kartiņas neakumulējas no spēles uz spēli. Rupji pārkāpumi tiks ziņoti attiecīgās valsts futbola asociācijai.

§14 VIEGLA UZVARA

Komanda, kura nebūs norādītajā laikā un vietā uz spēli, saņems automātisko zaudējumu 0-3. Ja komanda vairāk kārt neierodas uz spēli, komanda var tikt izslēgta no turnīra. Īpašos gadījumos turnīra žūrija var lemt par komandas izslēgšanu pēc pirmās neierašanās uz spēli.

§15 SPĒLES LAUKUMS

Visi spēles laukumi ir klāti ar sintētisko futbola segumu. Laukumi atrodas Rīgā, Grostonas ielā 6B, Elekturm olimpiskais centrs un Emiļa Melngaiļa ielā 1A, Skonto Hallē.

§16 SPĒĻU PROGRAMMA

Turnīra organizatoram ir tiesības veikt izmaiņas spēļu programmā: grupām, laikiem un vietām. Informācija par izmaiņām tiks nodota katras komandas vadītājam. Ja kāda no izslēgšanas spēlēm vai fināliem beidzas ar neizšķirtu, tiek izpildīti soda sitieni. Katra komanda sit 3 soda sitienus. Ja vēl joprojām ir neizšķirts, tiek dots katrai komandai vēl viens soda sitiens līdz uzvarētājs tiek noteikts. Komandai ir jāizmanto dažādi spēlētāji katram soda sitienam, līdz visi spēlētāji ir situši.

§17 DALĪBA TURNĪRĀ

Komandas dalība turnīrā ir garantēta tikai, kad komanda saņem oficiālu dalības apstiprinājumu. Riga Cup turnīra organizators patur tiesības atmaksāt dalības maksu reģistrētai komandai, ja komanda netiek apstiprināta dalībai turnīrā. Komandai nevajadzētu pirkt lidmašīnas, prāmja vai citu transportu biļetes uz turnīru pirms oficiāla dalības apstiprinājuma saņemšanas.

§18 IZMITINĀŠANĀS NOTEIKUMI

Galvenokārt Komandas vadītājs, kurš ir norādīts dalībnieku sarakstā, ir atbildīgs par visiem viņu spēlētāju radītajiem bojājumiem un zaudējumiem. Alkoholisku dzērienu lietošana ir aizliegta. Klusums ir jāievēro no 23:00 līdz 6:00. Viesnīcā iebraukšanas laiks ir no 14:00. No viesnīcās jāizbrauc ir līdz 12:00. Ja komanda vēlas iebraukt viesnīcā agrāk, vai izbraukt vēlāk, par to ir jāmaksā papildus maksa. Ugunsdrošība Smēķēšana ir aizliegta. Ir aizliegts gatavot izmitināšanās telpās un gaiteņos. Mēbeles pārvietot uz gaiteņiem ir aizliegts. Durvīm starp gaiteņiem un trepēm ir jābūt aizvērtām. Bojājumu saraksts Lai izmitinātos viesnīcā komandas līderim ir jāiepazīstas un jāparaksta iespējamo bojājumu un to vērtības saraksts.

§19 APDROŠINĀŠANA

Pārliecinieties, ka visi jūsu spēlētāji ir apdrošināti gan uz futbola laukuma, gan ārpus futbola laukuma. Riga Cup nenodrošina nekādu apdrošināšanu un nenes atbildību traumu, saslimšanu, zādzību vai mantas bojājumu gadījumā. Dalībniekiem no valstīm, kurām nav nekādas medicīniskās apdrošināšanas vienošanās ar Latviju, jābūt apdrošinātiem pašiem. Turnīra organizatori nenes nekādu atbildību par ievainojumiem vai finansiāliem zaudējumiem kas radušies dēļ kara, karadarbības, pilsoņkara, revolūcijas, pilsoņu nemieriem, autoritāšu rīcības, streikiem, lokautiem, blokādēm vai līdzīgiem notikumiem.

§20 KOMANDAS MAKSA

Komandas maksai ir jābūt apmaksātai ne vēlāk kā astoņas (8) nedēļas pirms turnīra sākuma. Komandas maksa un izmitināšanas maksa netiek atgriezta gadījumos, ja komanda nevar piedalīties turnīrā, dēl iemesliem, kas nav atkarīgi no organizatora. Samaksājot komandas maksu, tā automātiski apstiprina un piekrīt turnīra reglamentam.

§21 IZMITINĀŠANĀS

50% izmitināšanās maksas ir jāapmaksā ne vēlāk kā četras (4) nedēļas pirms turnīra sākuma. 100% izmitināšanās maksas ir jāapmaksā ne vēlāk kā vienu (1) nedēļu pirms turnīra sākuma. Komandas izmitināšanās ir iespējama tikai turnīra organizatoru piedāvātajā viesnīcā. Visām komandām ir jāapmaksā izmitināšanās maksa un jāizmitinās organizatoru piedāvātajā viesnīcā. Izņēmuma gadījumā komandas no Latvijas, kuras nevēlas vai nevar izmitināties organizatoru piedāvātajā viesnīcā, var maksāt otro komandas maksu izmitināšanās maksas vietā. Šī iespēja pieejama tikai komandām no Latvijas un tikai Riga Cup organizators to piedāvā.

§22 MAKSĀJUMI

 • Visi maksājumi jāveic uz sekojošiem rekvizītiem:
 • Nosaukums: Junioru futbola klubs “Olimps” Biedrība
 • Adrese: Ezermalas 24/26, Rīga, LV-1014
 • Bankas konta nr.: LV69NDEA0000082423896
 • Kods (ja nepieciešams): NDEALV2X
 • Banka: Nordea Bank Finland PLC Latvijas filiale

Lūdzu maksājumos norādiet komandas nosaukumu un vecuma grupu (piemēram – Skonto Academy U-12)

§23 PERSONĪGA INFORMĀCIJA

Organizatori var sūtīt ar Riga Cup saistītus e-pastus (paziņojumus par turnīriem, ielūgumus, apsveikumus u.c.) visām reģistrētajām komandām un to darbiniekiem. Lai atrakstītos no šiem e-pastiem ir jāsūta e-pasts organizatoriem ar lūgumu atrakstīties. Turnīra organizatori var publicēt turnīra rezultātus. Organizatori var publicēt video un foto materiālu no Riga Cup pasākumiem un izmantot šos materiālus mārketinga un reklāmas nolūkos. Foto un video materiāli var tikt nodoti turnīra atbalstītājiem un tie var izmantot tos savās mārketinga un reklāmas aktivitātēs. Cita informācija kā telefonu numuri un e-pasti netiks nodoti trešajām personām.

 

TURNĪRA REGLAMENTA NEIEVĒROŠANAS GADĪJUMUS IZSKATĪS TURNĪRA ŽŪRIJA UN TIEM VAR SEKOT IZSLĒGŠANA NO TURNĪRA UN IZMITINĀŠANĀS VIETAS.

LŪDZU NEATSTĀJIET NAUDU UN CITAS VĒRTĪGAS LIETAS ISTABĀS UN ĢĒRBTUVĒS.


Reglamentu var lejuplādēt zemāk