Riga Cup 2014 age group U-13


U-13 BORN AFTER 01.01.2001 ON 17-19 OF JANUARY 2014

Raffle

Tabula

Group A

Grupa-liela-A4

Group B

Grupa-liela-B4

Group C

Grupa-liela-C4

Group D

 Grupa-liela-D4

Friday 17.01.2014.

Skonto hall

Emīļa Melngaiļa iela 1a, Rīga

09:00
  Baltika
  2  –  0
  FC Nomme United
  youtube
10:00
   HJK
  0  –  0
   FSHM Moscow
  youtube
11:00
   Skonto Academy
  2  –  1
   FC Espoo
  youtube

12:15 

  Opening ceremony 

13:00
   Atalanta BC
  6  –  0
   Šitika FS
  youtube
14:00
   Baltika
  3  –  1
   Skonto Academy
 youtube
15:00
   FC Nomme United
  4 – 2
   FC Espoo
  youtube
16:00
   FSHM Moscow
  2 – 0
   Šitika FS
  youtube
17:00
   HJK
0  – 4
   Atalanta
  youtube

Olimpic hall

Grostonas iela 6b, Rīga

08:30
  Chertanovo
  2  –  1
  Black Panthers
  youtube   youtube2
09:30
   Smena Moscow
  2  –  4
   Hammarby IF
  youtube   youtube2
10:30
   FC Dynamo Kyiv
  2  –  0
   FC Honka
  youtube   youtube2

12:15

  Opening ceremony in Skonto hall

13:30
   Zenit
  4  –  0
   KuPS
  youtube   youtube2
14:30
   Black Panthers
  1  –  3
   FC Honka
  youtube   youtube2
15:30
   Chertanovo
 1  –  3
   FC Dynamo Kyiv
  youtube   youtube2
16:30
   Hammarby IF
  7  –  1
   KuPS
  youtube   youtube2
17:30
   Smena Moscow
  0 – 3
   Zenit
  youtube   youtube2

Saturday 18.01.2014.

Skonto hall

Emīļa Melngaiļa iela 1a, Rīga

09:00
   FC Espoo
  1  –  2
  Baltika
  youtube
10:00
   Šitika FS
  1  –  7
   HJK
  youtube
11:00
   Skonto Academy
  1  –  0
   FC Nomme United
  youtube
12:00
  Atalanta BC
  0  –  0
  FSHM Moscow
youtube

  Play-off

16:00
Chertanovo

A2   Game C

  1  –  1

(3  –  4)

Zenit

B2   Game C

  youtube
17:00
  Skonto Academy

C2   Game D

  1  –  1

(2  –  1)

 FSHM Moscow

D2   Game D

  youtube
18:00
 Dynamo Kyiv

A1  Game A

  2  –  0
   Hammarby IF

B1   Game A

  youtube
19:00
   Baltika

C1   Game B

  0  –  2
Atalanta

D1   Game B

youtube

Olimpic hall

Grostonas iela 6b, Rīga

08:30
   FC Honka
  0  –  3
  Chertanovo
 youtube youtube2
09:30
   KuPS
  1  –  3
   Smena Moscow
 youtube youtube2
10:30
   FC Dynamo Kyiv
  3  –  1
   Black Panthers
 youtube youtube2
11:30
  Zenit
  0  –  0
  Hammarby IF
 youtube youtube2

  Play-off 

15:30
  Black Panthers

A4   Game C1

  1  –  2
 KuPS

B4   Game C1

 youtube youtube2
16:30
FC Espoo

C4   Game D1

  6  –  3
   Šitika FS

D4   Game D1

 youtube youtube2
17:30
   FC Honka

A3  Game A1

  5  –  0
   Smena Moscow

B3   Game A1

 youtube youtube2
18:30
   FC Nõmme United

C3   Game B1

  0  –  2
 HJK

D3   Game B1

 youtube youtube2

Sunday 18.01.2014.

Skonto hall

Emīļa Melngaiļa iela 1a, Rīga

09:00
  7 – 8
Chertanovo

Loser Game C

  3  –  0
FSHM Moscow

Loser Game D

 youtube
10:00
  5 – 6
Zenit

Winner Game C

  3  –  1
Skonto Academy

Winner Game D

  youtube
11:00
  3 – 4
Hammarby IF

Loser Game A

  1  –  3
Baltika

Loser Game B

  youtube
12:00
  1 – 2
FC Dynamo Kyiv

Winner Game A

  0  –  3
Atalanta BC

Winner Game B

  youtube

 13:15

  Awarding ceremony 

Olimpic hall

Grostonas iela 6b, Rīga

08:30
 15 – 16
   Black Panthers

Loser Game C

  2  –  1
  Šitika FS

Loser Game D

  youtube   youtube2
09:30
  13 – 14
  KuPS

Winner Game C

  4  –  4
  (3 – 4)
  FC Espoo

Winner Game D

  youtube   youtube2 youtubeP
10:30
  11 – 12
  Smena Moscow

Loser Game A

  2  –  3
  FC Nõmme United

Loser Game B

  youtube   youtube2
11:30
  9 – 10
  FC Honka

Winner Game A

  1  –  0
  HJK

Winner Game B

  youtube   youtube2

 13:15

  Awarding ceremony in Skonto hall

Tournament table

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

1st

  Atalanta BC

2nd

  FC Dynamo Kyiv

3rd

  Baltika

4th

  Hammarby IF

5th

  Zenit

6th

  Skonto Academy

7th

  Chertanovo

8th

  FSHM Moscow

9th

  FC Honka

10th

  HJK

11th

  FC Nomme United

12th

  Smena Moscow

13th

  FC Espoo

14th

  KuPS

15th

  Black Panthers

16th

  Šitika FS