Riga Cup 2014 age group U-14


 

U-14 BORN AFTER 01.01.2000 ON 24-26 OF JANUARY 2014

Raffle

Tabula

Group A

Grupa-liela-Aweb3

Group B

Grupa-liela-Bweb3

Group C

Grupa-liela-Cweb3

Group D

Grupa-liela-Dweb4

Friday 24.01.2014.

Skonto hall

Emīļa Melngaiļa iela 1a, Rīga

09:00
  NJS
  3  –  1
  IFK Lidingõ FK
YoutubeW
10:00
   KuPS
  2  –  3
   Ullern
YoutubeW
11:00
   Skonto Academy
  1  –  0
   FC Jazz
 YoutubeW

12:15

  Opening ceremony    YoutubeW

13:00
   Tottenham H
  1  –  0
   FC Lokomotiv SP
 YoutubeW
14:00
   NJS
  0  –  4
   Skonto Academy
 YoutubeW
15:00
   FC Nomme United
  0  –  3
   FC Jazz
YoutubeW
16:00
   Ullern
  1  –  3
   FC Lokomotiv SP
 YoutubeW
17:00
   KuPS
  0  –  3
   Tottenham H
YoutubeW

Olimpic hall

Grostonas iela 6b, Rīga

08:30
  FC Espoo
  0  –  0
  IFK Stocksund
youtube
youtube2
09:30
   Sitika FS
  2  –  1
  FC Honka
youtube
youtube2
10:30
   KOPSE
  2  –  2
   Ateitis FM
youtube
youtube2

12:15

  Opening ceremony in Skonto hall

13:30
   Zenit
  4  –  3
   FK Fyllingsdalen
youtube
youtube2
14:30
   IFK Stocksund
  1  –  2
   Ateitis FM
youtube
youtube2
15:30
   FC Espoo
  0  –  2
   KOPSE
youtube
youtube2
16:30
   FC Honka
  1  –  2
   FK Fyllingsdalen
youtube
youtube2
17:30
   Sitika FS
  1  –  1
   Zenit
youtube
youtube2

Saturday 25.01.2014.

Skonto hall

Emīļa Melngaiļa iela 1a, Rīga

09:00
   FC Jazz
  5  –  1
    NJS
YoutubeW
10:00
   FC Lokomotiv SP
  2  –  4
   KuPS
 YoutubeW
11:00
   Skonto Academy
  1  –  2
   IFK Lidingõ FK
 YoutubeW
12:00
  Tottenham H
  3  –  0
  Ullern
YoutubeW

  Play-off

16:00
FK Fyllingsdalen 

A2   Game C

  5  –  0
Ateitis FM

B2   Game C

YoutubeW
17:00
FC Jazz

C2   Game D

  2  –  1
KuPS

D2   Game D

YoutubeW
18:00
Zenit

A1  Game A

  1  –  0
 KOPSE

B1   Game A

YoutubeW
19:00
Skonto Academy

C1   Game B

  0  –  4
Tottenham H

D1   Game B

YoutubeW

Olimpic hall

Grostonas iela 6b, Rīga

08:30
   Ateitis FM
  3  –  2
  FC Espoo
youtube
youtube2
09:30
   FK Fyllingsdalen
  8  –  1
   Sitika FS
youtube
youtube2
10:30
   KOPSE
  1  –  0
   IFK Stocksund
 youtube youtube2
11:30
  Zenit
  4  –  0
  FC Honka
youtube
youtube2

  Play-off

15:30
FC Honka

A4   Game C1

 1  –  1

(6 – 7)

FC Espoo

B4   Game C1

youtube
youtube2 youtubeP
16:30
IFK Lidingõ

C4   Game D1

  2  –  1
Ullern

D4   Game D1

youtube
youtube2
17:30
Šitika FS

A3  Game A1

  4  –  1
IFK Stocsund

B3   Game A1

 youtube youtube2
18:30
NJS

C3   Game B1

  2  –  0
FC Lokomotiv SP

D3   Game B1

 youtube youtube2

Sunday 26.01.2014.

Skonto hall

Emīļa Melngaiļa iela 1a, Rīga

09:00
  7 – 8
Ateitis FM

Loser Game C

  1  –  1

(3 – 2)

KuPS

Loser Game D

 YoutubeW
10:00
  5 – 6
FK Fyllingsdalen

Winner Game C

  7  –  0
FC Jazz

Winner Game D

YoutubeW
11:00
  3 – 4
KOPSE

Loser Game A

  3  –  1
Skonto Academy

Loser Game B

YoutubeW
12:00
  1 – 2
Zenit

Winner Game A

  1  –  3
Tottenham H

Winner Game B

YoutubeW

 13:15

  Awarding ceremony                     YoutubeW

Olimpic hall

Grostonas iela 6b, Rīga

08:30
 15 – 16
FC Honka

Loser Game C

  5  –  0
Ullern

Loser Game D

youtube
youtube2
09:30
  13 – 14
FC Espoo

Winner Game C

  2  –  0
IFK Lidingõ

Winner Game D

youtube
youtube2
10:30
  11 – 12
IFK Stocksund

Loser Game A

  2 –  1
FC Lokomotiv SP

Loser Game B

youtube
youtube2
11:30
  9 – 10
Šitika FS

Winner Game A

  0  –  0

(1 – 2)

NJS

Winner Game B

youtube
youtube2 youtubeP

 13:15

  Awarding ceremony in Skonto hall

Tournament table

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

1st

  Tottenham H

2nd

  Zenit

3rd

  KOPSE

4th

  Skonto Academy

5th

  FK Fyllingsdalen

6th

  FC Jazz

7th

  Ateitis FM

8th

  KuPS

9th

  NJS

10th

  Šitika FS

11th

  IFK Stocksund

12th

  FC Lokomotiv SP

13th

  FC Espoo

14th

  IFK Lidingo

15th

  FC Honka

16th

  Ullern