Riga Cup 2014 age group U15

 

 

U-15 BORN AFTER 01.01.1999 ON 07-09 OF FEBRUARY 2014

Raffle

Tabula

Group A

Grupa-lielā-A3

Group B

Grupa-lielā-B3

Group C

Grupa-lielā-C3

Group D

Grupa-lielā-D3

Opening ceremony

Friday 07.02.2014.

Skonto hall

Emīļa Melngaiļa iela 1a, Rīga

09:00
  FC Levadia
  2  –  0
  LYN
YoutubeW
10:00
   FC Nõmme United
  2  –  0
   FC Djursholm
YoutubeW
11:00
   Tottenham H
  1  –  0
   Käpylän pallo
YoutubeW

12:15

  Opening ceremony

13:00
   Skonto Academy
  2  –  1
   FC Espoo
YoutubeW
14:00
   LYN
  0  –  2
   Käpylän pallo
YoutubeW
15:00
   FC Levadia
  0  –  2
   Tottenham H
 YoutubeW
16:00
   FC Nõmme United
  0  –  3
   Skonto Academy
YoutubeW
17:00
   FC Djursholm
  1  –  0
   FC Espoo
 YoutubeW

Olimpic hall

Grostonas iela 6b, Rīga

08:30
  PMC-POSTAVY
  0  –  4
  Ullern
youtube
youtube2
09:30
   Dinamo Minsk
  3  –  1
  Hammarby IF
youtube
youtube2
10:30
   FC Twente
  2  –  1
   FC Lokomotiv SP
 youtube youtube2

12:15

  Opening ceremony in Skonto hall

13:30
   Zenit
  0  –  1
   HJK
youtube youtube2
14:30
   Ullern
  3  –  1
   FC Lokomotiv SP
youtube youtube2
15:30
   PMC-POSTAVY
  2  –  0
   FC Twente
youtube youtube2
16:30
   Hammarby IF
  0  –  2
   HJK
 youtube youtube2
17:30
   Dinamo Minsk
  2  –  1
   Zenit
youtube youtube2

Saturday 08.02.2014.

Skonto hall

Emīļa Melngaiļa iela 1a, Rīga

09:00
   Käpylän pallo
  2  –  1
    FC Levadia
YoutubeW
10:00
   FC Espoo
  1  –  2
   FC Nõmme United
YoutubeW
11:00
   Tottenham H
  7  –  0
   LYN
YoutubeW
12:00
  Skonto Academy
  3  –  1
  FC Djursholm
YoutubeW

  Play-off

16:00
 FC Twente

A2   Game C

  0  –  1
HJK

B2   Game C

YoutubeW
17:00
Käpylän Pallo

C2   Game D

  0  –  2
FC Nõmme United

D2   Game D

YoutubeW
18:00
Ullern

A1  Game A

  0  –  3
  FC Dinamo Minsk

B1   Game A

YoutubeW
19:00
Tottenham H

C1   Game B

  3  –  0
  Skonto Academy

D1   Game B

YoutubeW

Olimpic hall

Grostonas iela 6b, Rīga

08:30
   FC Lokomotiv SP
  0  –  2
  PMC-POSTAVY
09:30
   HJK
  1  –  2
   Dinamo Minsk
10:30
   FC Twente
  2  –  1
   Ullern
11:30
  Zenit
  2  –  1
  Hammarby IF

  Play-off

15:30
FC Lokomotiv SP

A4   Game C1

  0  –  2
Hammarby IF

B4   Game C1

16:30
LYN

C4   Game D1

  2  –  3
FC Espoo

D4   Game D1

17:30
PMC-Postavy

A3  Game A1

  1  –  3
Zenit

B3   Game A1

18:30
FC Levadia

C3   Game B1

  0  –  3
FC Djursholm

D3   Game B1

Sunday 09.02.2014.

Skonto hall

Emīļa Melngaiļa iela 1a, Rīga

09:00
  7 – 8
FC Twente

Loser Game C

  2  –  0
Käpylän Pallo

Loser Game D

YoutubeW
10:00
  5 – 6
HJK

Winner Game C

  1  –  1

(5 – 6)

  FC Nõmme United

Winner Game D

YoutubeW
11:00
  3 – 4
Ullern

Loser Game A

  0  –  4
  Skonto Academy

Loser Game B

YoutubeW
12:00
  1 – 2
FC Dinamo Minsk

Winner Game A

  0  –  2
Tottenham H

Winner Game B

 YoutubeW

 13:15

  Awarding ceremony

Olimpic hall

Grostonas iela 6b, Rīga

08:30
 15 – 16
FC Lokomotiv SP

Loser Game C1

  3  –  1
LYN

Loser Game D1

09:30
  13 – 14
Hammarby IF

Winner Game C1

  2  –  0
FC Espoo

Winner Game D1

10:30
  11 – 12
PMC-Postavy

Loser Game A1

  1  –  0
FC Levadia

Loser Game B1

11:30
  9 – 10
  Zenit

Winner Game A1

  3  –  2
FC Djursholm

Winner Game B1

 13:15

  Awarding ceremony in Skonto hall

Awarding ceremony

Tournament table

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

1st

  Tottenham H

2nd

  FC Dinamo Minsk

3rd

  Skonto Academy

4th

  Ullern

5th

  FC Nomme United

6th

  HJK

7th

  FC Twente

8th

  Kapylan Pallo

9th

  Zenit

10th

  FC Djursholm

11th

  PMC Postavy

12th

  FC Levadia

13th

  Hammarby IF

14th

  FC Espoo

15th

  FC Lokomotiv SP

16th

  LYN

 

SYMBOLIC TEAM

 

Best players