Riga Cup 2016 U-13

Riga Cup 2016 winter

U-13 (born after 01.01.2003)

15.01. – 17.01.2016.

WINNERS

RC 2016 gold frame Honka U-13

Raffle

Group A

Team
1
2
3
4
Pts
Goals
Plc
Russia  СДЮСШОР Zenit emblema_zenita66 1 : 0  3 : 0 7 : 0 9 11: 0

I

Estonia MRJK 0 : 1 MRJK66  0 : 5  2 : 1  3  2 : 7

III

Latvia  Rīgas FA  0 : 3  5 : 0 Rīgas FA66 5 : 0  6  10 : 3

II

Sweden  Jarlabergs_IF  0 : 7  1 : 2  0 : 5 Jarlabergs IF66  0 1 : 14

IV

Group B

Team
1
2
3
4
Pts
Goals
Plc
Latvia  JFC Skonto JFC Skonto logo  0 : 3 2 : 1  0 : 1  3 2 : 5

III

Finland GrIFK  3 : 0 GrIFK66  1 : 1 1 : 3 4  5 : 4

II

Belgium Lommel_United  1 : 2  1 : 1 Lommel United66 1 : 2 1  3 : 5

IV

Estonia
TJK Legion
1 : 0 3 : 1 2 : 1 TJK Legion66  9  6 : 2

I

 

Group C

Team
1
2
3
4
Pts
Goals
Plc
Finland FC Honka FC_Honka_Espoo_logo 6 : 0  5 : 0 1 : 0 9 12 : 1

I

Latvia BFC_Daugavpils 0 : 6 BFC Daugavpils66  2 : 3 0 : 4 0 2 : 13

IV

Estonia JK_Tabasalu  0 : 5  3 : 2 JK Tabasalu66  0 : 7  3  3 : 13

III

United_Kingdom
MCFC
 0 : 1  4 : 0 7 : 0 Manchester City66 6 11 : 1

II

 

Group D

Team
1
2
3
4
Pts
Goals
Plc
Norway Fornebu FK Fornebu FK66 6 : 0  2 : 5  0 : 3  3  8 : 8

III

Estonia Harju JK  0 : 6 Harju JK 0 : 4 0 : 4  0  0 : 14

IV

Switzerland Étoile_Carouge  5 : 2  4 : 0 Étoile_Carouge 3 : 6 6 12 : 8

II

Estonia
Nõmme United
 3 : 0 4 : 0 6 : 3 Nomme United66  9 13 : 3

I

 

Tournament schedule

Friday 15.01.2016.

Olympic sports center

Grostonas iela 6B

9:00 СДЮСШОР Zenit 1-0 MRJK youtube1 youtube2
10:00 Rīgas FA 5-0 Jarlabergs IF youtube2
11:00 Fornebu FK 6-0 Harju JK youtube1 youtube2
12:00 Étoile_Carouge 3-6 Nõmme United youtube1 youtube2
13:00 СДЮСШОР Zenit 3-0 Rīgas FA youtube1 youtube2
14:00 MRJK 2-1 Jarlabergs IF youtube1  
15:00 Fornebu FK 2-5 Étoile_Carouge youtube1 youtube2
16:00 Harju JK 0-4 Nõmme United youtube1 youtube2
17:45 Opening ceremony in Skonto Hall

 

Skonto hall

Emiļa Melngaiļa iela 1A

9:30 JFC Skonto 0-3 GrIFK youtube50
10:30 Lommel United 1-2 TJK Legion youtube50
11:30 FC Honka 6-0 BFC Daugavpils youtube50
12:30 JK Tabasalu 0-7 MCFC youtube50
13:30 JFC Skonto 2-1 Lommel United youtube50
14:30 GrIFK 1-3 TJK Legion youtube50
15:30 FC Honka 5-0 JK Tabasalu youtube50
16:30 BFC Daugavpils 0-4 MCFC youtube50
17:45 Opening ceremony

 

Saturday 16.01.2016.

Olympic sports center

Grostonas iela 6B

9:00 Jarlabergs IF 0-5 СДЮСШОР Zenit

youtube1

youtube2

10:00 MRJK 0-5 Riga FA

youtube1

youtube2

11:00 Nõmme United 3-0 Fornebu FK

youtube1

youtube2

12:00 Harju JK 0-4 Étoile_Carouge

youtube1

youtube2

Play-off

16:00

Game D2

Jarlabergs IF

1 – 4 Lommel United

youtube1

youtube2
17:00 Game C2 BFC Daugavpils 5 – 2

Harju JK

youtube1

youtube2
18:00 Game B2 Martin Reimi JK 0 – 1

JFC Skonto

youtube1

youtube2
19:00 Game A2 JK Tabasalu 1 – 4

Fornebu FK

youtube1

youtube2

 

Skonto hall

Emiļa Melngaiļa iela 1A

9:00

TJK Legion

1-0

JFC Skonto

youtube50

10:00 GrIFK 1-1 Lommel United

youtube50

11:00 MCFC 0-1 FC Honka

youtube50

12:00

BFC Daugavpils

2-5 JK Tabasalu

youtube50

Play-off

16:00

Game D1

Rīgas FA

1 – 0 GrIFK

youtube50

17:00 Game C1 MCFC 4 – 0 Étoile Carouge

youtube50

18:00 Game B1 СДЮСШОР Zenit 2 – 0

TJK Legion

youtube50

19:00 Game A1 FC Honka 4 – 0 Nõmme United

youtube50

 

Sunday 17.01.2016.

Olympic sports center

Grostonas iela 6B

9:00 15-16 Jarlabergs IF 5-2 Harju JK youtube1 youtube2
10:00 13-14 Lommel United 2-2(2-3) BFC Daugavpils youtube1 youtube2 youtubeP
11:00 11-12 Martin Reimi JK 1-3 JK Tabasalu youtube1 youtube2
12:00 9-10 JFC Skonto 0-3 Fornebu FK

youtube1

youtube2

13:45   Awarding ceremony in Skonto hall

 

Skonto hall

Emiļa Melngaiļa iela 1A

9:30

7-8

GrIFK 1-1(2-1) Étoile Carouge youtube50
10:30 5-6

Rīgas FA

0-7 MCFC youtube50
11:30 3-4

TJK Legion

3-4 Nõmme United youtube50
12:30 1-2 СДЮСШОР Zenit 2-2(3-4) FC Honka youtube50
13:45   Awarding ceremony

Tournament result

 1st

FC Honka

2nd

СДЮСШОР Zenit

3rd

Nõmme United

4th

TJK Legion

5th

MCFC

6th

Rīgas FA

7th

GrIFK

8th

Étoile Carouge

9th

Fornebu FK

10th

JFC Skonto

11th

JK Tabasalu

12th

Martin Reimi JK

13th

FC Daugavpils

14th

Lommel United

15th

Jarlabergs IF

16th

Harju JK