Riga Cup 2017 U-13

Winners

 

Riga Cup 2017 winter

U-13 (born after 01.01.2004)

13.01. – 15.01.2017.

Group A 1 2 3 4 Points Goals Place
Birmingham City FC Birmingham City FC66 0:2 3:1 5:1 6 8:4 II
Finland Käpylän Pallo 2:0 k−pa v−ri iso.eps 4:0 7:0 9 13:0 I
TJK Legion 1:3 0:4 TJK Legion66 0:0 1 1:7 III
FK Tukums 2000 1:5 0:7 0:0 fk-tukums-2000-66 1 1:12 IV

 

Group B 1 2 3 4 Points Goals Place
Rīgas izlase 1:2 6:0 1:0 6 8:2 II
Norway Ullensaker/Kisa 2:1 Ullensaker-Kisa 5:1 3:1 9 10:3 I
FC Tiigrid 0:6 1:5 FC Tiigrid 66 2:1 3 3:12 III
AFA Olaine 0:1 1:3 1:2 afa-olaine66 0 2:6 IV
Group C 1 2 3 4 Points Goals Place
Tottenham Hotspur Tottenham_Hotspur_FC_logo66 7:0 2:0 2:0 9 11:0 I
Finland FC Santa Claus 0:7 FC Santa Claus66 0:8 3:3 1 3:18 IV
Lithuania Lithuanian team 0:2 8:0 Lithuanian-Football-Federation66 4:0 6 12:2 II
Ventspils OC 0:2 3:3 0:4 ventspils-oc66 1 3:9 III
Group D 1 2 3 4 Points Goals Place
Zenit сдюсшор emblema_zenita66 1:1 2:0 3:1 7 6:2 I
Ireland Belvedere FC 1:1 Belvedere FC66 2:0 0:0 4 3:1 II
JK Sparta 0:2 0:2 JK Sparta66 0:1 0 0:5 IV
Rīgas FA 1:3 0:0 1:0 Rīgas FA66 4 2:3 III

Tournament schedule

Friday 13.01.2017

Olympic sports center

Grostonas iela 6B

9:00 Käpylän Pallo 2:0 Birmingham City
10:00 FK Tukums 2000 0:0 TJK Legion
11:00 AFA Olaine 1:2 FC Tiigrid
12:00 Ullensaker/Kisa 2:1 Rīgas izlase
13:00 FK Tukums 2000 0:7 Käpylän Pallo
14:00 TJK Legion 1:3 Birmingham City
15:00 AFA Olaine 1:3 Ullensaker/Kisa
16:00 FC Tiigrid 0:6 Rīgas izlase
17:45 Opening ceremony in Skonto Hall

Skonto hall

Emiļa Melngaiļa iela 1A

9:30 Rīgas FA 1:0 JK Sparta
10:30 Belvedere FC 1:1 Zenit сдюсшор
11:30 Ventspils OC 0:4 Lithuanian team
12:30 FC Santa Claus 0:7 Tottenham H
13:30 Rīgas FA 0:0 Belvedere FC
14:30 JK Sparta 0:2 Zenit сдюсшор
15:30 Ventspils OC 3:3 FC Santa Claus
16:30 Lithuanian team 0:2 Tottenham H
17:45  Opening ceremony

Saturday 14.01.2017

Olympic sports center

Grostonas iela 6B

9:00 Birmingham City 5:1 FK Tukums 2000
10:00 TJK Legion 0:4 Käpylän Pallo
11:00 Rīgas izlase 1:0 AFA Olaine
12:00 FC Tiigrid 1:5 Ullensaker/Kisa
Play-off
16:00 FC Tukums 2000 (A4) 4:4(3:2) FC Santa Claus (C4)
17:00 AFA Olaine (B4) 2:1 JK Sparta (D4)
18:00 TJK Legion (A3) 2:1 Ventspils OC (C3)
19:00 FC Tiigrid (B3) 0:0(2:3) Rīgas FA (D3)

Skonto hall

Emiļa Melngaiļa iela 1A

9:00 Tottenham H 2:0 Ventspils OC
10:00 Lithuanian team 8:0 FC Santa Claus
11:00 Zenit сдюсшор 3:1 Rīgas FA
12:00 JK Sparta 2:0 Belvedere FC
Play-off
16:00 Birmingham City (A2) 2:1 Lithuanian team (C2)
17:00 Rīgas izlase (B2) 2:1 Belvedere FC (D2)
18:00 Käpylän Pallo (A1) 0:2 Tottenham H (C1)
19:00 Ullensaker/Kisa (B1) 1:1(3:4) Zenit сдюсшор (D1)

Sunday 15.01.2017

Olympic sports center

Grostonas iela 6B

9:00 15-16 FC Santa Claus 3:5 JK Sparta
10:00 13-14 FC Tukums 2000 1:1(2:1) AFA Olaine
11:00 11-12 Ventspils OC 1:2 FC Tiigrid
12:00 9-10 TJK Legion 3:2 Rīgas FA
13:45 Awarding ceremony in Skonto hall

Skonto hall

Emiļa Melngaiļa iela 1A

9:30 7-8 Lithuanian team 0:1 Belvedere FC
10:30 5-6 Birmingham City 1:2 Rīgas izlase
11:30 3-4 Käpylän Pallo 1:1(6:5) Ullensaker/Kisa
12:30 1-2 Tottenham H 1:1(2:0) Zenit сдюсшор
13:45 Awarding ceremony