Riga Cup 2017 U-14

 

Riga Cup 2017 winter

U-14 (born after 01.01.2003)

20.01. – 22.01.2017.

 

Group A 1 2 3 4 Points Goals Place
italy UC Sampdoria uc-sampdoria66 8:1 5:0 1:0 9 14-1 1
Norway Ullern 1:8 Ullern_IF66 1:4 1:2 0 3-14 4
Finland EPS 0:5 4:1 EPS66 2:2 4 6-8 3
Estonia Martin Reimi 0:1 2:1 2:2 MRJK66 4 4-4 2
Group B 1 2 3 4 Points Goals Place
Russia Zenit сдюсшор emblema_zenita66 2:0 2:0 3:1 9 7-1 1
Norway Fornebu FK 0:2 Fornebu FK66 2:3 0:4 0 2-9 4
Latvia Rīgas FA 0:2 3:2 Rīgas FA66 0:3 3 3-7 3
Estonia TJK Legion 1:3 4:0 3:0 TJK Legion66 6 8-3 2
Group C 1 2 3 4 Points Goals Place
United_Kingdom Tottenham H Tottenham_Hotspur_FC_logo66 5:0 3:1 1:0 9 9-1 1
Norway Holmen IF 0:5 Holmen-IF-66 0:3 1:0 3 1-8 3
Finland GrIFK 1:3 3:0 GrIFK66 5:0 6 9-3 2
Estonia JK Tabasalu 0:1 0:1 0:5 JK Tabasalu66 0 0-7 4
Group D 1 2 3 4 Points Goals Place
Latvia Rīgas Izlase 3:0 1:7 3:3 4 7-10 3
Estonia JK Paide Linnameeskond 0:3 jk-paide-linnameeskond66 0:8 0:8 0 0-19 4
Finland FС Honka 7:1 8:0 honka_logo 3:0 9 18-1 1
Estonia Nomme United 3:3 8:0 0:3 Nomme United66 4 11-6 2

Tournament schedule

Friday 20.01.2017

Olympic sports center

Grostonas iela 6B

9:00 EPS 2:2 Martin Reimi JK
10:00 UC Sampdoria 8:1 Ullern
11:00 Zenit сдюсшор 2:0 Fornebu FK
12:00 Rīgas FA 0:3 TJK Legion
13:00 UC Sampdoria 5:0 EPS
14:00 Ullern 1:2 Martin Reimi JK
15:00 Zenit сдюсшор 2:0 Rīgas FA
16:00 Fornebu FK 0:4 TJK Legion
17:45 Opening ceremony in Skonto Hall

Skonto hall

Emiļa Melngaiļa iela 1A

9:30 GrIFK 5:0 JK Tabasalu
10:30 Tottenham H 5:0 Holmen IF
11:30 FC Honka 3:0 FC Nomme United
12:30 Rīgas Izlase 3:0 JK Paide Linnameeskond
13:30 Tottenham H 3:1 GrIFK
14:30 Holmen IF 1:0 JK Tabasalu
15:30 JK Paide Linnameeskond 0:8 FC Nomme United
16:30 Rīgas Izlase 1:7 FC Honka
17:45 Opening ceremony

Saturday 21.01.2017

Olympic sports center

Grostonas iela 6B

9:00 Ullern 1:4 EPS
10:00 Martin Reimi JK 0:1 UC Sampdoria
11:00 TJK Legion 1:3 Zenit сдюсшор
12:00 Fornebu FK 2:3 Rīgas FA
Play-off
16:00 Ullern (A4) 0:1 JK Tabasalu (C4)
17:00 Fornebu FK (B4) 4:0 JK Paide Linnameeskond (D4)
18:00 EPS (A3) 1:1(5:4) Holmen IF (C3)
19:00 Rīgas FA (B3) 0:2 Rīgas Izlase(D3)

Skonto hall

Emiļa Melngaiļa iela 1A

9:00 Holmen IF 0:3 GrIFK
10:00 JK Tabasalu 0:1 Tottenham H
11:00 FC Nomme United 3:3 Rīgas Izlase
12:00 JK Paide Linnameeskond 0:8 FС Honka
Play-off
16:00 Martin Reimi JK (A2) 1:5 GrIFK (C2)
17:00 TJK Legion (B2) 0:1 Nomme United (D2)
18:00 UC Sampdoria (A1) 1:1(4:5) Tottenham H (C1)
19:00 Zenit сдюсшор (B1) 1:0 FC Honka (D1)

Sunday 22.01.2017

Olympic sports center

Grostonas iela 6B

9:00 Ullern 2:3 JK Paide Linnameeskond
10:00 JK Tabasalu 1:6 Fornebu FK
11:00 Holmen IF 1:5 Rīgas FA
12:00 EPS 2:5 Rīgas Izlase
13:45 Awarding ceremony in Skonto hall

Skonto hall

Emiļa Melngaiļa iela 1A

9:30 Martin Reimi JK 0:4 TJK Legion
10:30 GrIFK 7:2 Nomme United
11:30 UC Sampdoria 0:0(2:1) FC Honka
12:30 Tottenham H 0:2 Zenit сдюсшор
13:45 Awarding ceremony

Tournament result

1st

Zenit сдюсшор

2nd

Tottenham H

3rd

UC Sampdoria

4th

FC Honka

5th

GrIFK

6th

Nomme United

7th

TJK Legion

8th

Martin Reimi JK

9th

Rigas izlase

10th

EPS

11th

Rīgas FA

12th

Holmen IF

13th

Fornebu FK

14th

JK Tabasalu

15th

JK Paide Linnameeskond

16th

Ullern