Riga Cup 2019 U-13

 

Riga Cup 2019 winter

U-13 (born after 01.01.2006)

18.01. – 20.01.2019.

 

Arrival day: 17.01.2019

Tournament is closed: at 14:00 on 20.01.2019

Game format: 11 vs. 11

Number of games: 5 games

Game duration: 2 x 25 minutes

Ball size: No.4

Substitutions: Unlimited

Rules and regulations: http://www.rigacup.lv/winter/rules/

Groups

 

Group A

1 2 3 4 Points Goals Place
Zenit сшор 5:0 3:0 3:1

9

11-1

1

NF Academy West 0:5 1:4 4:2

3

5-11

3

RFS 0:3 4:1 0:0

4

4-4

2

FC Espoo 1:3 2:4 0:0

1

3-7

4

Group B

1 2 3 4 Points Goals Place
Birmingham City 3:0 4:1 2:1

9

9-2

1

Skonto Academy 0:3 2:4 1:5

0

3-12

4

NF Academy East 1:4 4:2 0:6

3

5-12

3

JK Tallina Kalev 1:2 5:1 6:0

6

12-3

2

Group C

1 2 3 4 Points Goals Place
сшор Zenit 10:0 2:1 0:1

6

12-2

1

FC Real Pro 0:10 0:0 2:0

4

2-10

3

FK Jelgava 1:2 0:0 3:1

4

4-3

2

KäPa 1:0 0:2 1:3

3

2-3

4

Group D

1 2 3 4 Points Goals Place
???????? ?? ??????? netherlands flag gif Ado Den Haag 0:2 3:1 5:1

6

8-4

2

NSA 2:0 4:1 3:2

9

9-3

1

ДЮСШ 2 Lutsk 1:3 1:4 0:1

0

2-8

0

FS Metta 1:5 2:3 1:0

1

4-8

3

Tournament schedule

Friday 18.01.2019

Olympic sports center

Grostonas iela 6B

9:00 FK Jelgava 1 : 2 сшор Zenit
10:00 FC Real Pro 2 : 0 KäPa
11:00 Ado Den Haag 3 : 1 ДЮСШ 2 Lutsk
12:00 NSA 3 : 2 FS Metta
13:00 KäPa 1 : 3 FK Jelgava
14:00 сшор Zenit 10 : 0 FC Real Pro
15:00 ДЮСШ 2 Lutsk 1 : 4 NSA
16:00 FS Metta 1 : 5 Ado Den Haag

Skonto Hall

Emiļa Melngaiļa iela 1A

9:30 RFS 0 : 0 FC Espoo
10:30 Crystal Palace 5 : 0 NF Academy West
11:30 Skonto Academy 0 : 3 Birmingham City
12:30 NF Academy East 0 : 6 Tallina Kalev
13:30 NF Academy West 1 : 4 RFS
14:30 FC Espoo 1 : 3 Crystal Palace
15:30 Tallina Kalev 5 : 1 Skonto Academy
16:30 Birmingham City 4 : 1 NF Academy East

Saturday 19.01.2019

Olympic sports center

Grostonas iela 6B

9:30 FC Real Pro 0 : 0 FK Jelgava
10:30 KäPa 1 : 0 сшор Zenit
11:30 NSA 2 : 0 Ado Den Haag
12:30 FS Metta 1 : 0 ДЮСШ 2 Lutsk
Play-off
16:00 FC Espoo (A4) 5 : 1 Skonto Academy (B4)
17:00 KäPa (C4) 6 : 0 ДЮСШ 2 Lutsk (D4)
18:00 NF Academy East (B3) 1 : 7 NF Academy West (A3)
19:00 FS Metta (D3) 3 : 1 FC Real Pro (C3)

Skonto hall

Emiļa Melngaiļa iela 1A

10:00 RFS 0 : 3 Crystal Palace
11:00 FC Espoo 2 : 4 NF Academy West
12:00 Skonto Academy 2 : 4 NF Academy East
13:00 Tallina Kalev 1 : 2 Birmingham City
Play-off
16:00 RFS (A2) 3 : 1 Tallina Kalev (B2)
17:00 FK Jelgava (C2) 1 : 1 (3:4) Ado Den Haag (D2)
18:00 Birmingham City (B1) 2 : 2 (3:1) Crystal Palace (A1)
19:00 NSA (D1) 1 : 3 сшор Zenit (C1)

Sunday 20.01.2019

Olympic sports center

Grostonas iela 6B

9:00 15-16 Skonto Academy 2 : 6 ДЮСШ 2 Lutsk
10:00 13-14 KäPa 1 : 0 FC Espoo
11:00 11-12 FC Real Pro 1 : 2 NF Academy East
12:00 9-10 NF Academy West 3 : 2 FS Metta
13:45 Awarding ceremony in Skonto hall

Skonto hall

Emiļa Melngaiļa iela 1A

9:30 7-8 Tallina Kalev 2 : 1 FK Jelgava
10:30 5-6 Ado den Haag 3 : 1 RFS
11:30 3-4 NSA 2 : 0 Crystal Palace
12:30 1-2 Birmingham City 0 : 1 сшор Zenit
13:45 Awarding ceremony