Riga Cup 2019 U-16

Riga Cup 2019 winter

U-16 (born after 01.01.2003)

08.02. – 10.02.2019.

 

Arrival day: 07.02.2019

Tournament is closed: at 14:00 on 10.02.2019

Game format: 11 vs. 11

Number of games: 5 games

Game duration: 2 x 25 minutes

Ball size: No.5

Substitutions: Unlimited

Rules and regulations: http://www.rigacup.lv/winter/rules/

Groups

 

Group A

 

1 2 3 Points Goals Place
сшор Zenit 5:0 4:1

6

9-1

I

Bærum SK 0:5 0:4

0

0-9

III

FC Nõmme United 1:4 4:0

3

5-4

II

 

Group B

1 2 3 Points Goals Place
Skonto Academy 1:4 2:1

3

3-5

II

FA”Panevėžys” 4:1 5:0

6

9-1

I

JK Tabasalu 1:2 0:5

0

1-7

III

Group C

1 2 3 Points Goals Place
Riga FC 4:1 0:1

3

4-2

II

GrIFK 1:4 1:4

0

2-8

III

TJK Legion 1:0 4:1

6

5-1

I

Play- Off groups

Group A

1 2 3 4 5 Points Goals Place
сшор Zenit 4:0 1:0 6:0 4:1

12

15-1

I

FA”Panevėžys” 0:4 2:0 1:2 0:1

3

3-7

III

TJK Legion 0:1 0:2 1:0 0:1

3

1-4

V

Riga FC 0:6 2:1 0:1 1:2

3

3-10

IV

FC Nõmme United 1:4 1:0 1:0 2:1

9

5-5

II

Group B

1 2 3 4 Points Goals Place
Skonto Academy 1:0 0:1 1:0

6

2-1

VII

Bærum SK 0:1 2:2 3:0

4

5-3

IIX

JK Tabasalu 1:0 2:2 2:1

7

5-3

VI

GrIFK 0:1 0:3 1:2

0

1-6

IX

Tournament schedule

Friday 08.02.2019

Skonto Hall

Emiļa Melngaiļa iela 1A

 

9:30 Riga FC 4:1 GrIFK
10:30 Skonto Academy 2:1 JK Tabasalu
11:30 сшор Zenit 5:0 Bærum SK
12:30 GrIFK 1:4 TJK Legion
13:30 JK Tabasalu 0:5 FA “Panevėžys”
14:30 Bærum SK 0:4 FC Nõmme United
15:30 TJK Legion 1:0 Riga FC
16:30 FA “Panevėžys” 4:1 Skonto Academy
17:30 FC Nõmme United 1:4 сшор Zenit

Saturday 09.02.2019

Skonto Hall

Emiļa Melngaiļa iela 1A

10:00 TJK Legion 0:1 сшор Zenit
11:00 FA”Panevėžys” 1:2 Riga FC
12:00 Bærum SK 2:2 JK Tabasalu
13:00 Skonto Academy 1:0 GrIFK
14:00 FC Nõmme United 1:0 TJK Legion
15:00 сшор Zenit 4:0 FA”Panevėžys”
16:00 GrIFK 0:3 Bærum SK
17:00 JK Tabasalu 1:0 Skonto Academy
18:00 Riga FC 1:2 FC Nõmme United

Sunday 10.02.2019

Skonto Hall

Emiļa Melngaiļa iela 1A

9:00 Bærum SK 0:1 Skonto Academy
10:00 FC Nõmme United 1:0 FA”Panevėžys”
11:00 сшор Zenit 6:0 Riga FC
12:00 JK Tabasalu 2:1 GrIFK
13:00 FA”Panevėžys” 2:0 TJK Legion