Riga Cup U-10

BORN AFTER 01.01.2005

21st February – 22nd February 2015

Group A

Team

1

2

3

4

Points

GS – GL

Place

Estonia

Martin Reimi JK

MartinReimLogo.cdr

 2 : 4

0

 3 : 2

3

 2 : 4

0

3

 7 – 10

III

Latvia

Dinamo Riga

4 : 2

3

Dinamo Riga

 2 : 0

3

 2 : 0

3

 9

8 – 2

 I

Estonia

Nomme Kalju

2 : 3

0

 0 : 2

0

Nõmme Kalju FC

 2 : 3

0

 0

4 – 8

 IV

Latvia

JDFS Alberts

 4 : 2

3

 0 : 2

0

 3 : 2

3

Alberts_logo

 6

 7 – 6

 II

Group B

Team

1

2

3

4

Points

GS – GL

Place

Estonia

Nomme Kalju Hiiu

Nõmme Kalju FC

 0 : 1

0

0 : 4

0

 2 : 1

3

3

2 – 6

III

Latvia

SK Babīte

 1 : 3

3

SK Babite

 3 : 6

0

10 : 0

3

 6

14 – 6

II

Latvia

JFC Skonto

4 : 0

3

 6 : 3

3

skonto-04-11-4-final

 1 : 3

0

6

11 – 6

I

Estonia

FC Maardu

 1 : 2

0

 0 : 10

0

 3 : 1

3

FC Maardu 45

3

4 – 13

IV

 

Event schedule

Saturday 21.02.2015.

Skonto Hall

Emīļa Melngaiļa 1a

 

Field A

|

Field B

8:40

Martin Reimi JK

2 – 4

Dinamo Riga

|

Nomme Kalju

 2 – 3

JDFS Alberts

9:20

Nomme Kalju Hiiu

0 – 1

SK Babīte

|

JFC Skonto

1 – 3

FC Maardu

10:00

Martin Reimi JK

3 – 2

Nomme Kalju

|

Dinamo Riga

2 – 0

 JDFS Alberts

10:40

Nomme Kalju Hiiu

0 – 4

JFC Skonto

|

SK Babīte

10 – 0

FC Maardu

11:20

Martin Reimi JK

2 – 4

JDFS Alberts

|

Dinamo Riga

2 – 0

Nomme Kalju

12:00

Nomme Kalju Hiiu

2 – 1

FC Maardu

|

SK Babīte

3 – 6

JFC Skonto

Sunday 22.02.2015.

Skonto Hall

Emīļa Melngaiļa 1a

Field B

Play-offs

9:00

Game D

Nomme Kalju (A4)

0 – 2

Nomme Kalju Hiiu (B3)

9:40

Game C

Martin Reimi (A3)

1 – 0

FC Maardu (B4)

10:20

Game B

JDFS Alberts (A2)

0 – 3

JFC Skonto (B1)

11:00

Game A

Dinamo Riga (A1)

3 – 6

SK Babīte (B2)

Finals

11:40

7 – 8

FC Maardu

Game C Loser

1 – 0

Nomme Kalju

Game D Loser

12:20

5 – 6

Martin Reimi

Game C Winner

0 – 1

Nomme Kalju Hiiu

Game D Winner

13:00

3 – 4

Dinamo Riga

Game A Loser

3 – 1 

JDFS Alberts

Game B Loser

13:40

1 – 2

SK Babīte

Game A Winner

4 – 3

JFC Skonto

Game B Winner

14:25

Awarding ceremony

Tournament Table

 

1st

SK Babīte

2nd

JFC Skonto

3rd

Dinamo Riga

4th

JDFS Alberts

5th

Nomme Kalju Hiiu

6th

Martin Reimi

7th

FC Maardu

8th

Nomme Kalju