Riga Cup U-12

Raffle

BORN AFTER 01.01.2003

6th March – 8th March 2015

Group A

Team

1

2

3

4

Points

GS – GL

Place

Latvia

Skonto Academy

skonto-04-11-4-final

 0 : 1

0

 0 : 4

0

 0 : 2

0

0

0 – 7

IV

Sweden

Athletic FC Academy

 1 : 0

3

Athletic_FC

 0 : 2

0

 0 : 4

0

3

1 – 6

III

Finland

FC Espoo

4 : 0

3

 2 : 0

3

FC Espoo 45

 1 : 2

0

 6

 7 – 2

II

Latvia

Šitika FS

 2 : 0

3

4 : 0

3

2 : 1

3

Šitika FS 45

9

 8 – 1

I

Group B

Team

1

2

3

4

Points

GS – GL

Place

Estonia

Martin Reimi JK

MartinReimLogo.cdr

 0 : 4

0

0 : 4

0

 0 : 1

0

0

 0 – 9

IV

Sweden

Hammarby IF

 4 : 0

3

Hammarby-IF_small

 0 : 3

0

 5 : 0

3

6

9 – 3

II

Russia

СДЮСШОР Zenit

4 : 0

3

 3 : 0

3

emblema_zenita 45

 2 : 0

3

 9

 9 – 0

 I

Finland

FC Honka

 1 : 0

3

 0 : 5

0

 0 : 2

0

FC Honka 45

3

1 – 7

 III

 

 

Event schedule

Friday 06.03.2015.

Skonto Hall

Emīļa Melngaiļa 1a

9:00

Martin Reimi JK

0 – 4

Hammarby IF

YoutubeW

10:00

FC Espoo

1 – 2

Šitika FS

YoutubeW

11:15

Opening ceremony

YoutubeW

12:00

Skonto Academy

0 – 1

Athletic FC Academy

YoutubeW

13:00

СДЮСШОР Zenit

2 – 0

FC Honka

YoutubeW

14:00

Skonto Academy

0 – 4

FC Espoo

YoutubeW

15:00

Athletic FC Academy

0 – 4

Šitika FS

YoutubeW

16:00

Martin Reimi JK

0 – 4

СДЮСШОР Zenit

YoutubeW

17:00

Hammarby IF

5 – 0

FC Honka

 YoutubeW

Saturday 07.03.2015.

Skonto Hall

Emīļa Melngaiļa 1a

9:00

Martin Reimi JK

0 – 1

FC Honka

YoutubeW

10:00

Skonto Academy

0 – 2

Šitika FS

YoutubeW

11:00

Hammarby IF

0 – 3

СДЮСШОР Zenit

YoutubeW

12:00

Athletic FC Academy

0 – 2

FC Espoo

 YoutubeW

Play-off

16:00

Game D

Skonto Academy (A4)

1 – 0

FC Honka (B3)

YoutubeW

17:00

Game C

Athletic FC Academy (A3)

0 – 0

(1 – 3)

Martin Reimi JK (B4)

YoutubeW

18:00

Game B

FC Espoo (A2)

1 – 4

СДЮСШОР Zenit (B1)

YoutubeW

19:00

Game A

Šitika FS (A1)

1 – 0

Hammarby IF (B2)

YoutubeW

Sunday 08.03.2015.

Skonto Hall

Emīļa Melngaiļa 1a

9:00

7 – 8

Athletic FC Academy

Game C Loser

0 – 0

(4 – 5)

FC Honka

Game D Loser

YoutubeW

10:00

5 – 6

Martin Reimi JK

Game C Winner

0 – 3

Skonto Academy

Game D Winner

YoutubeW

11:00

3 – 4

Hammarby IF

Game A Loser

3 – 0

FC Espoo

Game B Loser

YoutubeW

12:00

1 – 2

Šitika FS

Game A Winner

1 – 0

СДЮСШОР Zenit

Game B Winner

YoutubeW

13:15

Awarding ceremony

YoutubeW

 

Tournament table

1st

Šitika FS

2nd

СДЮСШОР Zenit

3rd

Hammarby IF

4th

FC Espoo

5th

Skonto Academy

6th

Martin Reimi JK

7th

FC Honka

8th

Athletic FC Academy