Riga Cup U-13

BORN AFTER 01.01.2002.

16th January – 18th January 2015

Raffle

Group A

Team

1

2

3

4

Points

GS – GL

Place

Latvia

Skonto Academy

skonto-04-11-4-final

 0 : 0

1

 0 : 1

0

 0 : 2

0

 1

0 – 3

 III

Estonia

FC Maardu

 0 : 0

1

FC Maardu 45

 0 : 2

0

 0 : 2

0

 1

 0 – 4

 IV

Norway

Fredrikstad Fotball Klubb

 1 : 0

3

 2 : 0

3

Fredrikstad Fotball Klubb

 0 : 3

0

 6

 3 – 3

 II

Finland

OLS

 2 : 0

3

 2 : 0

3

 3 : 0

3

OLS Ouulu

 9

7 – 0

 I

Group B

Team

1

2

3

4

Points

GS – GL

Place

Estonia

JK Tallinna Kalev

JK_Kalev45

 0 : 4

0

 3 : 4

0

 3 : 1

3

 3

 6 – 9

 III

Sweden

Hammarby IF

 4 : 0

3

Hammarby-IF_small

 1 : 0

3

 4 : 5

0

 6

 9 – 5

 I

Finland

RoPS

 4 : 3

3

 0 : 1

0

Rops45

 3 : 0

3

 6

 7 – 4

 II

Russia

FC Kolomyagy

 1 : 3

0

 5 : 4

3

 0 : 3

0

kolomyagi 45

 3

 6 – 10

 IV

Group C

Team

1

2

3

4

Points

GS – GL

Place

Estonia

JK Tabasalu

tabasalu 45

 1 : 4

0

 1 : 1

1

 2 : 0

3

 4

 4 – 5

 III

Netherlands

ADO Den Haag

 4 : 1

3

ADO-Den-Haag 45

 4 : 1

3

 2 : 2

1

 7

 10 – 4

 I

Belgium

Lommel United

 1 : 1

1

 1 : 4

0

Lommel United 45

 8 : 0

3

 4

 10 – 5

 II

Finland

FC Espoo

 0 : 2

0

 2 : 2

1

 0 : 8

0

FC Espoo 45

 1

 2 – 12

 IV

Group D

Team

1

2

3

4

Points

GS – GL

Place

Latvia

Riga Football academy

Rīgas futbolas akademija

 2 : 2

1

 1 : 3

0

 3 : 0

3

 4

 6 – 5

 II

Russia

FC Baltika

 2 : 2

1

Logo_of_FC_Baltika_Kaliningrad

 1 : 2

0

 0 : 2

0

1

 3 – 6

 IV

Russia

СДЮСШОР Zenit

 3 : 1

3

 2 : 1

3

emblema_zenita 45

 2 : 0

3

 9

 7 – 2

 I

Finland

FC Honka

 0 : 3

0

 2 : 0

3

 0 : 2

0

FC Honka 45

 3

 2 – 5

 III

Event schedule

Friday 16.01.2015.

Skonto Hall

Emīļa Melngaiļa 1a

9:30

Skonto Academy

0 – 0

FC Maardu

YoutubeW

10:30

Fredrikstad FK

0 – 3

OLS

YoutubeW

11:30

JK Tallinna Kalev

0 – 4

Hammarby IF

YoutubeW

12:30

RoPS

3 – 0

FC Kolomyagi

YoutubeW

13:30

Skonto Academy

0 – 1

Fredrikstad FK

YoutubeW

14:30

FC Maardu

0 – 2

OLS

YoutubeW

15:30

JK Tallinna Kalev

3 – 4

RoPS

YoutubeW

16:30

Hammarby IF

4 – 5

FC Kolomyagi

YoutubeW

17:45

Opening ceremony

YoutubeW

Olympic Hall

Grostonas iela 6b

9:00

JK Tabasalu

1 – 4

Ado den Haag

YoutubeW

10:00

Lommel United

8 – 0

FC Espoo

youtube

youtube2

11:00

Riga FA

2 – 2

FC Baltika

youtube

youtube2

12:00

СДЮСШОР Zenit

2 – 0

FC Honka

youtube

youtube2

13:00

JK Tabasalu

1 – 1

Lommel United

youtube

youtube2

14:00

Ado den Haag

2 – 2

FC Espoo

youtube

youtube2

15:00

Riga FA

1 – 3

СДЮСШОР Zenit

youtube

youtube2

16:00

FC Baltika

0 – 2

FC Honka

youtube

youtube2

17:45

Opening ceremony in Skonto Hall

YoutubeW

Saturday 17.01.2015.

Skonto Hall

Emīļa Melngaiļa 1a

9:00

JK Tallinna Kalev

3 – 1

FC Kolomyagi

YoutubeW

10:00

Skonto Academy

0 – 2

OLS

YoutubeW

11:00

Hammarby IF

1 – 0

RoPS

YoutubeW

12:00

FC Maardu

0 – 2

Fredrikstad FK

YoutubeW

Play-off

16:00

Game D

Lommel United (C2)

0 – 2

Riga FA (D2)

YoutubeW

17:00

Game C

Fredrikstad FK(A2)

2 – 4

RoPS (B2)

YoutubeW

18:00

Game B

ADO Den Haag (C1)

1 – 2

СДЮСШОР Zenit (D1)

YoutubeW

19:00

Game A

OLS (A1)

1 – 0

Hammarby  (B1)

YoutubeW

Olympic Hall

Grostonas iela 6b

9:00

Riga FA

3 – 0

FC Honka

youtube

youtube2

10:00

JK Tabasalu

2 – 0

FC Espoo

youtube

youtube2

11:00

FC Baltika

1 – 2

СДЮСШОР Zenit 

youtube

youtube2

12:00

Ado Den Haag

4 – 1

 Lommel United

youtube

youtube2

Play-off

16:00

Game D1

FC Espoo (C4)

1 – 3

FC Baltika (D4)

youtube

youtube2

17:00

Game C1

FC Maardu (A4)

0 – 3

FC Kolomyagy (B4)

youtube

youtube2

18:00

Game B1

JK Tabasalu (C3)

3 – 1

FC Honka (D3)

youtube

youtube2

19:00

Game A1

Skonto Academy (A3)

0 – 1

JK Tallinna Kalev (B3)

youtube

youtube2

Sunday 18.01.2015.

Skonto Hall

Emīļa Melngaiļa 1a

9:30

7 – 8

Fredrikstad FK

Game C Loser

2 – 4

Lommel United

Game D Loser

YoutubeW

10:30

5 – 6

RoPS

Game C Winner

0 – 2

Riga FA

Game D Winner

YoutubeW

11:30

3 – 4

Hammarby IF

Game A Loser

3 – 4

ADO Den Haag

Game B Loser

YoutubeW

12:30

1 – 2

OLS

Game A Winner

1 – 0

СДЮСШОР Zenit

Game B Winner

YoutubeW

13:45

Awarding ceremony

YoutubeW

Olympic Hall

Grostonas iela 6b

9:00

15 – 16

FC Maardu

Game C1 Loser

1 – 2

FC Espoo

Game D1 Loser

youtube

youtube2

10:00

13 – 14

FC Kolomyagy

Game C1 Winner

1 – 5

FC Baltika

Game D1 Winner

youtube

youtube2

11:00

11 – 12

Skonto Academy

Game A1 Loser

0 – 6

FC Honka

Game B1 Loser

youtube

youtube2

12:00

9 – 10

JK Tallinna Kalev

Game A1 Winner

1 – 1

(3 – 2)

JK Tabasalu

Game B1 Winner

youtube

youtube2 youtubeP

13:45

Awarding ceremony in Skonto hall

YoutubeW

 Tournament table

1st

 OLS

2nd

СДЮСШОР Zenit

3rd

 ADO Den Haag

4th

 Hammarby IF

5th

 Riga FA

6th

 RoPS

7th

 Lommel United

8th

 Fredrikstad FK

9th

 JK Tallinna Kalev

10th

 JK Tabasalu

11th

FC Honka

12th

 Skonto Academy

13th

 FC Baltika

14th

 FC Kolomyagy

15th

 FC Espoo

16th

 FC Maardu