Riga Cup U-15 1st

BORN AFTER 01.01.2000.

30th January – 1st February 2015

Raffle

Group A

Team

1

2

3

4

Points

GS – GL

Place

Russia

СДЮСШОР Zenit

emblema_zenita 45

 3 – 2

3

 0 – 1

0

 6 – 0

3

6

9 – 3

II

Latvia

Šitika FS

 2 – 3

0

Šitika FS 45

 0 – 1

0

 2 – 1

3

3

4 – 5

III

Lithuania

Lithuanian National FA

 1 – 0

3

 1 – 0

3

Lithuanian-Football-Federation-logo 45

 5 – 0

3

 9

 7 – 0

I

Finland

FC Espoo

 0 – 6

0

 1 – 2

0

 0 – 5

0

FC Espoo 45

 0

1 – 13

IV

Group B

Team

1

2

3

4

Points

GS – GL

Place

Norway

Ullern

Ullern_IF 45

0 – 2

0

 0 – 1

0

 1 – 1

1

1

1 – 4

 IV

Latvia

Riga FA

 2 – 0

3

Rīgas futbolas akademija

 3 – 1

3

3 – 2

3

9

 8 – 3

I

Finland

FC Honka

1 – 0

3

 1 – 3

0

FC Honka 45

 2 – 2

1

 4

 4 – 5

II

Estonia

FC Flora

 1 – 1

1

 2 – 3

0

2 – 2

1

FC Flora logo 45

 2

 5 – 6

 III

Event schedule

Friday 30.01.2015.

Skonto Hall

Emīļa Melngaiļa 1a

9:00

СДЮСШОР Zenit

3 – 2

Šitika FS

YoutubeW

10:00

Lithuanian National FA

5 – 0

FC Espoo

YoutubeW

11:15

Opening ceremony

YoutubeW

12:00

Ullern

0 – 2

Riga FA

YoutubeW

13:00

FC Honka

2 – 2

FC Flora

YoutubeW

14:00

СДЮСШОР Zenit

0 – 1

Lithuanian National FA

YoutubeW

15:00

Šitika FS

2 – 1

FC Espoo

YoutubeW

16:00

Ullern

0 – 1

FC Honka

YoutubeW

17:00

Riga FA

3 – 2

FC Flora

YoutubeW

Saturday 31.01.2015.

Skonto Hall

Emīļa Melngaiļa 1a

9:00

Ullern

1 – 1

FC Flora

YoutubeW

10:00

СДЮСШОР Zenit

6 – 0

FC Espoo

YoutubeW

11:00

Riga FA

3 – 1

FC Honka

YoutubeW

12:00

Šitika FS

0 – 1

Lithuanian National FA

YoutubeW

Play-off

16:00

Game D

 FC Espoo (A4)

2 – 0

FC Flora (B3)

YoutubeW

17:00

Game C

Šitika FS (A3)

2 – 2

(1 – 2)

Ullern (B4)

YoutubeW

18:00

Game B

СДЮСШОР Zenit (A2)

4 – 0

Riga FA (B1)

YoutubeW

19:00

Game A

Lithuanian National FA  (A1)

3 – 0

FC Honka (B2)

YoutubeW

Sunday 01.02.2015.

Skonto Hall

Emīļa Melngaiļa 1a

9:00

7 – 8

Šitika FS

Game C Loser

0 – 1

FC Flora

Game D Loser

YoutubeW

10:00

5 – 6

Ullern

Game C Winner

1 – 1

(2 – 3)

FC Espoo

Game D Winner

YoutubeW

11:00

3 – 4

FC Honka

Game A Loser

1 – 0

Riga FA

Game B Loser

YoutubeW

12:00

1 – 2

Lithuanian National FA

Game A Winner

1 – 1

(7 – 6)

СДЮСШОР Zenit

Game B Winner

YoutubeW

13:15

Awarding ceremony

YoutubeW

 Tournament table

1st

Lithuanian National FA

2nd

СДЮСШОР Zenit

3rd

FC Honka

4th

Riga FA

5th

FC Espoo

6th

Ullern

7th

FC Flora

8th

Šitika FS