Riga Cup U-15 2nd

BORN AFTER 01.01.2000.

6th February – 8th February 2015

Raffle

 

Group A

Team

1

2

3

4

Points

GS – GL

Place

Russia

FC Kolomyagi

kolomyagi 45

 2 – 0

3

 1 – 0

3

 2 – 0

3

 9

5 – 0

 I

Sweden

IFK Lidingö FK

0 – 2

0

IFK_Lidingö_FK

 0 – 4

0

 1 – 1

1

1

 1 – 7

 IV

Belgium

Lommel United

 0 – 1

0

 4 – 0

3

Lommel United 45

 2 – 0

3

 6

 6 -1

 II

Finland

KuPs/Jippo

 0 – 2

0

 1 – 1

1

 0 – 2

0

kups logo

 1

1 – 5

 III

Group B

Team

1

2

3

4

Points

GS – GL

Place

Norway

Holmen IF

Holmen IF Logo 45

 0 – 4

0

1 – 0

3

 3 – 1

3

6

4 – 5

I

Russia

FC Baltika

 4 – 0

3

Logo_of_FC_Baltika_Kaliningrad

 1 – 2

0

0 – 0

1

 4

5 – 2

III

Latvia

Skonto Academy

0 – 1

0

 2 – 1

3

skonto-04-11-4-final

 2 – 0

3

6

 4 – 2

II

Finland

FC Lahti Utd

 1 – 3

0

0 – 0

1

 0 – 2

0

Lahti

1

1 – 5

 IV

Event schedule

Friday 06.02.2015.

Skonto Hall

Emīļa Melngaiļa 1a

9:00

FC Kolomyagi

2 – 0

IFK Lidingö FK

YoutubeW

10:00

Lommel United

2 – 0

KuPs/Jippo

YoutubeW

11:15

Opening ceremony

YoutubeW

12:00

Holmen IF

0 – 4

FC Baltika

YoutubeW

13:00

Skonto Academy

2 – 0

FC Lahti Utd

YoutubeW

14:00

FC Kolomyagi

1 – 0

Lommel United

YoutubeW

15:00

IFK Lidingö FK

1 – 1

KuPs/Jippo

YoutubeW

16:00

Holmen IF

1 – 0

Skonto Academy

YoutubeW

17:00

FC Baltika

0 – 0

FC Lahti Utd

YoutubeW

Saturday 07.02.2015.

Skonto Hall

Emīļa Melngaiļa 1a

9:00

Holmen IF

3 – 1

FC Lahti Utd

YoutubeW

10:00

FC Kolomyagi

2 – 0

KuPs/Jippo

YoutubeW

11:00

FC Baltika

1 – 2

Skonto Academy

YoutubeW

12:00

IFK Lidingö FK

0 – 4

Lommel United

YoutubeW

Play-off

16:00

Game D

IFK Lidingö FK (A4)

1 – 2

FC Baltika (B3)

YoutubeW

17:00

Game C

KuPs/Jippo (A3)

1 – 1

(1 – 2)

FC Lahti Utd (B4)

YoutubeW

18:00

Game B

Lommel United (A2)

1 – 1

(2 – 1)

Holmen IF (B1)

YoutubeW

19:00

Game A

FC Kolomyagi (A1)

1 – 3

Skonto Academy (B2)

YoutubeW

Sunday 08.02.2015.

Skonto Hall

Emīļa Melngaiļa 1a

9:00

7 – 8

KuPs/Jippo

Game C Loser

0 – 1

IFK Lidingö FK

Game D Loser

YoutubeW

10:00

5 – 6

FC Lahti Utd

Game C Winner

0 – 2

FC Baltika

Game D Winner

YoutubeW

11:00

3 – 4

FC Kolomyagi

Game A Loser

0 – 0

(11 – 12)

Holmen IF

Game B Loser

YoutubeW

12:00

1 – 2

Skonto Academy

Game A Winner

0 – 0

(2 -3)

Lommel United

Game B Winner

YoutubeW

13:15

Awarding ceremony

YoutubeW

 

 Tournament table

1st

Lommel United

2nd

Skonto Academy

3rd

Holmen IF

4th

FC Kolomyagi

5th

FC Baltika

6th

FC Lahti Utd

7th

IFK Lidingö FK

8th

KuPs/Jippo