Riga Cup U-16

BORN AFTER 01.01.1999

13th February – 15th February 2015

Raffle

Group A

Team

1

2

3

4

Points

GS – GL

Place

Estonia

Nomme United

NommeUnitedLogo 45

 1 : 0

3

 1 : 0

3

 0 : 0

1

 7

1 – 0

 I

Sweden

Hammarby IF

 0 : 1

0

Hammarby-IF_small

 0 : 2

0

 1 : 2

0

0

1 – 5

IV

Belgium

Lommel United

0 : 1

0

 2 : 0

3

Lommel United 45

 1 : 0

3

 6

 3 -1

II

Latvia

SK Babīte

 0 : 0

1

 2 : 1

3

 0 : 1

0

SK Babite

 4

2 – 2

III

Group B

Team

1

2

3

4

Points

GS – GL

Place

Estonia

JK Tammeka

JK Tammeka 45

1 : 5

0

  0 : 3

0

 0 : 2

0

0

1 – 10

IV

Norway

Fredrikstad FK

 5 : 1

3

Fredrikstad Fotball Klubb

 0 : 2

0

 0 : 3

0

3

5 – 6

 III

Latvia

Skonto Academy

 3 : 0

3

 2 : 0

3

skonto-04-11-4-final

 1 : 0

3

 9

 6 – 0

I

Russia

СДЮСШОР Zenit

 2 : 0

3

 3 : 0

3

 0 : 1

0

emblema_zenita 45

 6

5 – 1

 II

 

 

Event schedule

Friday 13.02.2015.

Skonto Hall

Emīļa Melngaiļa 1a

9:00

Nomme United

1 – 0

Hammarby IF

YoutubeW

10:00

Lommel United

1 – 0

SK Babīte

YoutubeW

11:15

Opening ceremony

YoutubeW

12:00

JK Tammeka

1 – 5

Fredrikstad FK

YoutubeW

13:00

Skonto Academy

1 – 0

СДЮСШОР Zenit

YoutubeW

14:00

Nomme United

1 – 0

Lommel United

YoutubeW

15:00

Hammarby IF

1 – 2

SK Babīte

YoutubeW

16:00

JK Tammeka

0 – 3

Skonto Academy

YoutubeW

17:00

Fredrikstad FK

0 – 3

СДЮСШОР Zenit

YoutubeW

Saturday 14.02.2015.

Skonto Hall

Emīļa Melngaiļa 1a

9:00

JK Tammeka

0 – 2

СДЮСШОР Zenit

YoutubeW

10:00

Nomme United

0 – 0

SK Babīte

YoutubeW

11:00

Fredrikstad FK

0 – 2

Skonto Academy

YoutubeW

12:00

Hammarby IF

0 – 2

Lommel United

YoutubeW

Play-off

16:00

Game D

Hammarby IF (A4)

1 – 1

(3 – 1)

Fredrikstad FK (B3)

YoutubeW

17:00

Game C

SK Babīte (A3)

0 – 1

JK Tammeka (B4)

YoutubeW

18:00

Game B

Lommel United (A2)

0 – 1

Skonto Academy (B1)

YoutubeW

19:00

Game A

Nomme United (A1)

1 – 1

(3 – 1)

СДЮСШОР Zenit (B2)

YoutubeW

Sunday 15.02.2015.

Skonto Hall

Emīļa Melngaiļa 1a

9:00

7 – 8

SK Babīte

Game C Loser

0 – 3

Fredrikstad FK

Game D Loser

YoutubeW

10:00

5 – 6

 JK Tammeka

Game C Winner

2 – 2

(1 – 3)

Hammarby IF

Game D Winner

YoutubeW

11:00

3 – 4

СДЮСШОР Zenit

Game A Loser

6 – 0

Lommel United

Game B Loser

YoutubeW

12:00

1 – 2

Nomme United

Game A Winner

0 – 3

Skonto Academy

Game B Winner

YoutubeW

13:15

Awarding ceremony

YoutubeW

 

Tournament table

1st

Skonto Academy

2nd

Nomme United

3rd

СДЮСШОР Zenit

4th

Lommel United

5th

 Hammarby IF

6th

 JK Tammeka

7th

Fredrikstad FK

8th

SK Babīte

Leave a Reply