U-14

Riga Cup 2020 winter

U-14 (born after 01.01.2006)

24.01. – 26.01.2020.

Arrival day: 23.01.2019

Tournament is closed: at 14:00 on 26.01.2019

Game format: 11 vs. 11

Number of games: 5 games

Game duration: 2 x 25 minutes

Ball size: No.5

Substitutions: Unlimited

Rules and regulations: http://www.rigacup.lv/winter/rules/

Groups

Group A

1 2 3 4 Points Goals Place
Zenit сшор 6:0 6:1 2:1 9 14-2

I

Sporting Calcio Genk 0:6 1:1 0:1 1 1-8

IV

Riga FC 1:6 1:1 0:2 1 2-9

III

FC Espoo 1:2 1:0 2:0 6 4-2

II

Group B

1 2 3 4 Points Goals Place
Vejle Boldklub 0:1 3:1 0:4 3 3-6

IV

VJS 1:0 1:5 1:4 3 3-9

III

ДЮСШ 2 Lutsk 1:3 5:1 3:1 6 9-5

I

NF International 4:0 4:1 1:3 6 9-4

II

Group C

1 2 3 4 Points Goals Place
Norwich City
4:4 4:1 1:2 4 9-7

III

Käpylän Pallo 4:4 4:0 3:1 7 11-5

I

Landskrona BoIS 1:4 0:4 1:1 1 2-9

IV

Ullern IF 2:1 1:3 1:1 4 4-5

II

Group D

1 2 3 4 Points Goals Place
Jarlabergs IF 3:6 1:4 2:1 3 6-11

III

FC Honka 6:3 0:2 1:1 4 7-6

II

FS Metta 4:1 2:0 6:0 9 12-1

I

NF Academy West 1:2 1:1 0:6 1 2-9

IV

Tournament schedule

Friday 24.01.2020

Skonto Hall

Emiļa Melngaiļa iela 1A

09:30 ДЮСШ 2 Lutsk 3:1 NF International
10:30 Vejle Boldklub 0:1 VJS
11:30 Sporting Calcio Genk 1:1 Riga FC
12:30 сшор Zenit 2:1 FC Espoo
13:30 VJS 1:5 ДЮСШ 2 Lutsk
14:30 NF International 4:0 Vejle Boldklub
15:30 FC Espoo 1:0 Sporting Calcio Genk
16:30 Riga FC 1:6 сшор Zenit

Olympic sports center

Grostonas iela 6B

08:30 NF Academy West 0:6 FS Metta
09:30 Jarlabergs IF 3:6 FC Honka
10:30 Ullern IF 1:1 Landskrona BoIS
11:30 Norwich City 4:4 Käpylän Pallo
12:30 FC Honka 1:1 NF Academy West
13:30 FS Metta 4:1 Jarlabergs IF
14:30 Käpylän Pallo 3:1 Ullern IF
15:30 Landskrona BoIS 1:4 Norwich City

Saturday 25.01.2020

Skonto Hall

Emiļa Melngaiļa iela 1A

10:00 VJS 1:4 NF International
11:00 Riga FC 0:2 FC Espoo
12:00 Vejle Boldklub 3:1 ДЮСШ 2 Lutsk
13:00 Sporting Calcio Genk 0:6 сшор Zenit
Play-off
16:00 FC Espoo 4:1 Ullern IF
17:00 FC Honka 5:3 NF International
18:00 сшор Zenit 4:2 Käpylän Pallo
19:00 FS Metta 4:3 ДЮСШ 2 Lutsk

Olympic sports center

Grostonas iela 6B

10:00 NF Academy West 1:2 Jarlabergs IF
11:00 Landskrona BoIS 0:4 Käpylän Pallo
12:00 FC Honka 0:2 FS Metta
13:00 Norwich City 1:2 Ullern IF
Play-off
16:00 Sporting Calcio Genk 2:1 Landskrona BoIS
17:00 NF Academy West 3:2 Vejle Boldklub
18:00 Riga FC 5:4 Norwich City
19:00 Jarlabergs IF 2:1 VJS

Sunday 26.01.2020

Skonto Hall

Emiļa Melngaiļa iela 1A

9:30 7-8 Ullern IF 1:3 NF International
10:30 5-6 FC Honka 1:3 FC Espoo
11:30 4-3 Käpylän Pallo 0 : 1 ДЮСШ 2 Lutsk
12:30 1-2 FS Metta 0 : 3 сшор Zenit
13:45

Awarding Ceremony in Skonto Hall

Olympic sports center

Grostonas iela 6B

9:00 15-16 Landskrona BoIS 1:6 Vejle Boldklub
10:00 13-14 NF Academy West 0:2 Sporting Calcio Genk
11:00 11-12 Norwich City 5 : 3 VJS
12:00 9-10 Jarlabergs IF 3 : 2 Riga FC