U-15

Riga Cup 2020 winter

U-15 (born after 01.01.2005)

31.01. – 02.02.2020.

Arrival day: 30.01.2020.

Tournament is closed: at 14:00 on 02.02.2020.

Game format: 11 vs. 11

Number of games: 5 games

Game duration: 2 x 25 minutes

Ball size: No.5

Substitutions: Unlimited

Rules and regulations: http://www.rigacup.lv/winter/rules/

Groups

Group A

1 2 3 4 Points Goals Place
Zenit сшор 0:0 2:0 8:0 7 10-0

I

Athletic FC  0:0 1:0 2:1 7 3-1

II

PKKU 0:2 0:1 1:1 1 1-4

III

NF International 0:8 1:2 1:1 1 2-11

IV

Group B

1 2 3 4 Points Goals Place
Manchester City 1:0 4:1 0:0 7 5-1

I

Käpylän Pallo 0:1 4:0 3:0 6 7-1

II

Ullern IF 1:4 0:4 2:1 3 3-9

III

JK Tallinna Kalev 0:0 0:3 1:2 1 1-5

IV

Group C

1 2 3 4 Points Goals Place
FC Midtjylland 2:1 2:2 2:0 7 6-3

I

FC Honka 1:2 2:2 1:0 4 4-4

II

FC Nõmme United 2:2 2:2 2:2 3 6-6

III

NF West 0:2 0:1 2:2 1 2-5

IV

Group D

1 2 3 4 Points Goals Place
Riga FC 4:0 4:3 9:2 9 17-5

I

Norwich City 0:4 0:1 10:0 3 10-5

III

FC Espoo 3:4 1:0 4:0 6 8-4

II

Samba FC 2:9 0:10 0:4 0 2-23

IV

Tournament schedule

Friday 31.01.2020

Skonto Hall

Emiļa Melngaiļa iela 1A

09:30 PKKU 1:1 NF International
10:30 сшор Zenit 0:0 Athletic FC
11:30 Ullern IF 2:1 JK Tallinna Kalev
12:30 Manchester City 1:0 Käpylän Pallo
13:30 NF International 1:2 Athletic FC
14:30 PKKU 0:2 сшор Zenit
15:30 JK Tallinna Kalev 0:3 Käpylän Pallo
16:30 Manchester City 4:1 Ullern IF

Elektrum Olympic center

Grostonas iela 6B

08:30 FC Nõmme United 2:2 NF West
09:30 FC Midtjylland 2:1 FC Honka
10:30 FC Espoo 4:0 Samba FC
11:30 Riga FC 4:0 Norwich City
12:30 FC Honka 1:0 NF West
13:30  FC Nõmme United 2:2 FC Midtjylland
14:30 Norwich City 10:0 Samba FC
15:30 Riga FC 4:3 FC Espoo

Saturday 01.02.2020

Skonto Hall

Emiļa Melngaiļa iela 1A

10:00 Athletic FC 1:0 PKKU
11:00 сшор Zenit 8:0 NF International
12:00 Käpylän Pallo 4:0 Ullern IF
13:00 Manchester City 0:0 JK Tallinna Kalev
Play-off
16:00 Athletic FC 1:2 FC Honka
17:00 FC Espoo 0:1 Käpylän Pallo
18:00 сшор Zenit 2:0 FC Midtjylland
19:00 Manchester City 0:3 Riga FC

Elektrum Olympic center

Grostonas iela 6B

10:00 FC Honka 2:2 FC Nõmme United
11:00 FC Midtjylland 2:0 NF West
12:00 Norwich City 0:1 FC Espoo
13:00 Riga FC 9:2 Samba FC
Play-off
16:00 NF International 0:2 NF West
17:00 Samba FC 2:1 JK Tallinna Kalev
18:00 PKKU 1:4 FC Nõmme United
19:00 Norwich City 4:2 Ullern IF

Sunday 02.02.2020

Skonto Hall

Emiļa Melngaiļa iela 1A

9:30 7-8 FC Espoo 0:2 Athletic FC
10:30 5-6 FC Honka 2:0 Käpylän Pallo
11:30 4-3 FC Midtjylland 3:0 Manchester City
12:30 1-2 Riga FC 2:1 сшор Zenit
13:45  Awarding ceremony

Elektrum Olympic center

Grostonas iela 6B

9:00 15-16 JK Tallinna Kalev 0:2 NF International
10:00 13-14 NF West 2:4 Samba FC
11:00 11-12 PKKU 2:2

(4:3)

Ullern IF
12:00 9-10 Norwich City 2:5 FC Nõmme United
13:45 Awarding ceremony in Skonto hall